Загальна кількість переглядів сторінки

Новини з бібліотек-філій 2016 р.

20.12.2016 р. 
     У приміщенні церкви села Зозулі відбулось свято Миколая, яке підготували сільський бібліотекар, зав. народним домом, школа.



----------------

     18 грудня у с. Вижняни  завітав святий Миколай.Прийшов він не сам, а з ангелятами і в торбині приніс усім чемним дітям смачні цукерки .Діти привітали святого віршами, піснями. На святі лунали вірші також власноруч написані.Миколай був приємно здивований, що в невеликому селі є богато дітей ,які люблять вірші не тільки читати, а й писати.На свято Миколая запросили голову сільської ради Балич М.М., який привітав усіх з чудовим святом і передав подарунки від святого Миколая усім присутнім на святі.

   



 ---------------


9.12.2016 р.

     6 грудня 2016 р. у с. Вижняни у костелі святого Миколая римо-католицьке та греко-католицьке духовенство відслужилио Божествену Літургію польською та українською мовами.У молитві взяли участь представники місцевої та обласної ради.






--------------
                                                                                   
     6 грудня до 145р. з дня  народження М.Вороного в бібліотеці-філії с.Підгайчики,з учнями 6 класу відбулося голосне читання поеми М. Вороного "Євшан-зілля".





----------------

6.12.2016 р.
Презентація книги 

Словіто моя славная!
Вишневі садочки.
Ой, горо моя славная,
Зелені горбочки...
Д.Захарчук
  
У Словітському НВК відбулася презентація книги «Моя Словіта оспівана у віршах. Поезії Дмитра Захарчука», яку упорядкувала вчитель початкових класів – Галина Здоровега.  Учні, вчителі Словітського НВК, запрошені гості декламували вірші. У виконанні Заслуженого артиста естрадного мистецтва України - Віктора Гембари звучали пісні на слова Дмитра Захарчука. Ведучими свята були зав.бібліотекою с.Словіта Богдана Вібла та шкільний бібліотекар Тетяна Ониськів.
Галина Здоровега  подарувала книгу для читачів шкільної бібліотеки.








-------------



29.11.2016 р.
     29 листопада у бібліотеці-філії с. Гончарівка відувся урок-реквієм "Українська ніч 33-го року з учнями 8-го класу Гончарівської ЗОШ. В бібліотеці організовано тематичну викладку літератури "Чорні крила голодомору".





---------------
  У бібліотеці-філії с. Струтин спільно із школою проведено годину-реквієм, присвячену пам'яті жертв голодомору.


-------------------
     27 листопада в бібліотеці-філії с. Княже спільно з Народним домом відбулася година-реквієм пам'яті жертв Голодомору "Засвіти свічку пам'яті". Також було оформлено книжкову виставку "Тернова дорога України".



---------------------
     Свічка пам’яті… 
Голодомор… Його жертви… Знищення українських синів і дочок – ця тема найболючіша з усіх, яких торкаєшся вдивляючись у ті страшні роки.
Як потужний засіб, зброя для підкорення непокірних – голод, був широко застосованний з давніх давен. Якщо нападники не могли взяти ворожі міста штурмом, то вони брали його в облогу і оборонці, знесиленні голодом, врешті здавалися на ласку переможця, або гинули.
25 листопада 2016 р. учні та педагогічний колектив Бужківської ЗОШ І ст. спільно з бібліотекарем бібліотеки-філії с. Бужок вшанували пам’ять постраждалих під час Голодомору 1932-33 рр. Також бібліотекар Алексевич Н.С. оформила  книжкову  виставку , присвячену цій трагічній сторінці нашої історії.
Присутні переглянули тематичний відеоролик, вшанували загиблих хвилиною мовчання, та запалили свічку пам’яті.
Голодомор – явище, яке навіки викарбуване в книзі буття українців. Ці трагічні сторінки нашої історії – національне нещастя, яке поглинуло мільйони безневинних життів, а, значить, – не підлягає забуттю.
                                                                                                                                                                           





                                                               Зав.школи: Ціж Н.М. 
 ---------------
      Напередодні  Дня  пам'яті  жертв  голодомору  в сільській  бібліотеці  села  Білий  Камінь, бібліотекарем  Бедрій Г.М.,була  проведена  година  пам"яті під  назвою:"Голодомор:Світ  пам'ятає і шанує" для учнів 3-5 класів.Метою  заходу  було вшанування  пам"яті безвинно замучених голодом та політичними  репресіями 1933-1947р.р. та були  прочитані уривки  з книги В.Барки "Жовтий князь".



---------------
26 листопада відбулась година скорботи "Світ памятає-ми шануємо"спільно з Народним домом.Була оформлена книжкова вітрина про геноцид проти українського народу.
                                                      бібліотекар с.Підлисся Крокіс Ірина. 




------------------
25.11.2016 р.
     У дитячій бібліотеці міста Глиняни для учнів школи відбулася година-реквієм "Чорна сповідь моєї Вітчизни" (голодомор).






-------------------

23.11.2016 р.
      23 листопада, виповнилось 30 років музею-садибі М.Шашкевича Працівників музею привітали історики та науковці ,які брали участь у зведенні садиби,  письменники Львівщини, колеги з Бережан, працівники Золочівської адміністрації.Потім відбувся святковий концерт за участю дітей Білокамінського НВК, студентів Львівського університету, студентів Бродівського коледжу ім.М.Шашкевича.Працівники музею отримали багато подарунків це: книги,картину  з зображенням університету      від                       Львівського університету, картину з зображенням святої вечері від студентів Бродівського коледжу, також подяку, квіти і книжку О.Кіс від Золочівської адміністрації.На завершення усіх частували українським кулішем.                                          Бібліотекар с.Підлисся  Крокіс Ірина










                                                ----------

     20 листопада 2016 р. в сільській  бібліотеці села Білий Камінь відбулася літературна  палітра на тему  "Мово моя,серце моє", присвячена Дню  Української  писемності  та мови з різними  групами  користувачів.Бібліотекар Бедрій Г.М. спільно  з директором НД Тимечко Н.А.та худ.керівником Гулкою Р.М,організували зустріч з поетесою  села-Вишневською Н.та гумористом,актором худ.керівником аматорського  театру"Дубельтівка"-ДзядигоюІ.Б.Надія Вишневська прочитала свої нові  вірші про мову,Україну, Шашкевичів край,своє село,а Ігор Дзядига  веселив всіх присутніх своїми власними  гуморесками.















--------------


15.11.2016 р.
                      Буду я навчатись мови золотої
9 листопада ми відзначали День української писемності та мови. Мова – це величезний скарб народу, надбаний віками. Не дарма кажуть: «Без мови немає народу». Саме тому ми повинні її вивчати, цінувати, пишатися нею.
Позмагатися у мовознавчому турнірі «Буду я навчатися мови золотої», який підготували бібліотекар Алексевич Н.С. та вчителі Ціж Н.М. і Крокіс Г.В., мали змогу учні Бужківської ЗОШ І-ст.
Поділившись на три команди, діти із задоволенням виконували завдання: відгадували загадки, головоломки, виконували завдання з граматики, віршували, тощо. Учні показали високі знання української мови, спритність, уважність…
На завершення учасники заходу прослухали вірш про мову у виконанні Брайка Павла та переглянули відеоролик на пісню «Рідна мова».
Бібліотекар Алексевич Н.С.












---------------

8.11.16 р.

4 листопада серед учнів 1- 3 класів Словітського НВК  бібліотекарем с.Якторів  було проведено бібліотечний урок «Світ дитячої періодики», на якому ознайомились із дитячими журналами та газетами, які є в нашій бібліотеці. Ми розглянули цікаві та яскраві періодичні видання, дізнались, чим вони відрізняються одне від одного.
 В наш час дитяча періодика здатна замінити дитячі енциклопедії, задачники, розмальовки, адже багато журналів особливу увагу звертають саме на розвиток інтелекту школяра, його творчих здібностей.
 Діти дізнались, що у дитячих журналах можна знайти корисну та цікаву інформацію «про все на світі». На їх сторінках багато цікавих, пізнавальних, захоплюючих розповідей, оповідань, віршів, які допомагають у навчанні, вчать логічно мислити, відкривають таємниці навколишнього світу, дають можливість весело і змістовно провести дозвілля, навчитися робити цікаві речі.


















                                  -----------------
6 листопада в с.Підлисся відбулось святкування до 205 річниці від д.н. будителя Галичини Маркіяна Шашкевича.Відати шану нашому земляку прибуло багато гостей.Відбулась панахина,концерт за участю учнів та вчителів шкіл імені М.Шашкевича.Також для усіх бажаючих була проведена екскурсія.В бібліотеці с.Підлисся була оформлена віконна вітрина "Памятаймо гордість нашого села."
                                                      Крокіс Ірина бібліотекар с.Підлисся.

















------------------
     До 98 річниці утворення ЗУНР, 6 листопада у бібліотеці-філії села Княже, бібліотекарем Лилик О.Р. та зав. Народним домом Собків Л.О. було проведено годину історичного календаря - "Листопадовий чин - історія українського подвигу". Також була оформлена книжкова виставка: "ЗУНР - легендарна сторінка нашої істроії".














                                                  ----------------------
    4 листопада в бібліотеці-філії села Княже до 205-ої річниці з дня народження письменника, громадського і культурного діяча, провісника національного відродження -  Маркіяна Шашкевича було проведено літературну годину: "Світло Маркіяна". Була оформлена книжнова виставка: "Маркіян Шашкевич - будитель народного духу". 












                                                                         -----------------

     6 листопада у бібліотеці -філіі с. Вижняни відбулась презентація віршів Гвізди А. та Гладуна В.присвячені нашій рідній мові. Мова - наше національна ознака, в мові- наша культура, сутність нашоі свідомості
                                                             ----------------
6 листопада минає 205 років від Дня народження будителя галицького краю, поета, священика, сподвижника української мови - Маркіяна Шашкевича.
З нагоди цієї події 6 листопада урочистості відбулись і в с.Підлисся у музеї-садибі М.Шашкевича. Відслужено панахиду за о.Маркіяном Шашкевичем та покладено квіти до його пам'ятника. Опісля відбулося літературно-мистецьке свято за участю вчителів та учнів Білокамінського НВК та Золочівської ЗОШ І-ІІІст №2, які носять ім'я М.Шашкевича.
                                                Бібліотекар с.Бужок Н.С.Алексевич
























---------------
3.11.2016 р.
     В бібліотеці-філії с. Струтин в рамках Свята української книжки для учнів 2-3 кл. відбулась вікторина "Книжковий всесвіт".















------------
ЗУНР – вагома сторінка української державності
Боротьба за незалежність України триває з давніх-давен. Ще в далекий 1918 рік українські землі належали Австрії. Українськи народ і тоді прагнув незалежності і УНРада поставила перед австрійським урядом питання про передачу їй всієї повноти влади у Галичині та Буковині. Проте австрійський намісник Галичини генерал Карл фон Гуйн відповів категоричною відмовою делегації. 31 жовтня 1918 р. було вирішено взяти владу у Львові збройним шляхом.
В ніч з 31 жовтня на 1 листопада 1918 р. стрілецькі частини, очолювані полковником Дмитром Вітовським, зайняли всі найважливіші урядові установи у місті та на Ратуші вперше замайорів синьо-жовтий стяг. З нагоди цієї події  1 листопада відзначають як День проголошення ЗУНР.
Відзначали цю дату і в с.Бужок.  1 листопада вчителі  Бужківській ЗОШ спільно із бібліотекарем бібліотеки-філії с.Бужок провели для школярів історичний бенефіс «ЗУНР – вагома сторінка української державності». Діти слухали розповідь вчителів про події того часу, переглянули відеоролик, який підготувала бібліотекар. Опісля жваво обговорювали побачене та почуте.












-------------
1.11.2016р.
    На Галичині вже традицією стало проведення заходів до свята української дитячої галицької книжки у жовтні місяці . До цих заходів долучилась і зав.бібліотекою с.Підлипці  Бохонко Л.Й., яка 28 жовтня для дітей 2 класу розкрила книжкову виставку "Галицькі письменники - дітям" і провела захоплюючу гру-вікторину по казках І.Франка .  






























--------------------

      В рамках Свята української книжки в бібліотеці-філії  с.Гончарівка пройшла година поезії "Читаємо вірші Франка" з учнями 2-го класу.















----------------------


     З нагоди відзначення Свята української книжки у бібліотеці-філії села Скварява було оформлено книжкову виставку ,,Золотий вінок українських книжок'' . Спільно з шкільним бібліотекарем Капітанець І.С , класним керівником Шургот Н.М. та учнями  4-го класу проведено поетичну годину ,,Читаємо вірші І. Франка''

                                      -----------------------------





























21.10.2016 р.
"Світ дитячої періодики" 


 20 жовтня у бібліотеці-філії с.Бужок пройшов День інформації для наймолодших користувачів бібліотеки під назвою "Світ дитячої періодики". Протягом дня бібліотекар презентувала читачам дитячі періодичні видання, які можна знайти на полицях бібліотеки, оформивши тематичну поличку "Книга в журналі". Пройшли також голосні читання оповідань та віршів, що надруковані у журналах та газетах. На останок діти взяли участь у бібліорозвагах "Журналоманія", під час яких розв'язували ребуси та головоломки, розгадували кросворди, тощо. 
























-------------------18.10.2016 р.

     16 жовтня в Народному домі с.Підлисся відбувся святковий концерт до дня захисника України.На концерті згадували наших односельчан,які були у зоні АТО і живі повернулись додому.Хвилиною мовчання вшанували пам.ять Героїв Небесної Сотні та учасників АТО.Діти декламували вірші ,співали пісні про героїзм наших героїв.































---------------
         14 жовтня в бібліотеці с.Підлисся була проведена краєзнавча година "Покрова-свята покровителька."Також до дня захисника України спільно з зав.Народним домом був проведений флешмоб та покладання квітів до могил захисників нашої держави.


















-----------------
День козацької слави
14 жовтня святкують День захисника України. В цей день християни відзначають свято Покрови Пресвятої Богородиці, яка була захисницею воюючих за волю.  В цей день відзначають і день українського козацтва.
З нагоди цих свят у Бужківській  ЗОШ  13 жовтня пройшов День козацької слави під гаслом :«Не здолати духу українського». В цей день діти брали участь у спортивних змаганнях «Козацькі забави». Ведучими  заходу були вчитель Ціж Н.М. та учениця 3 кл. Галабуда О. Судили конкурси – журі : вчители Крокіс Г.В. та бібліотекар Алексевич Н.С.
Свою спритність, витривалість, влучність діти показали у конкурсах: «Без зброї слабі й герої», «Втеча козака з полону», «Де козак – там і воля», «За рідний край хоч помирай», «Козацька юшка», «Браття, або перемогу здобути, або вдома не бути», «Ситий козак», «Яструбине ока», «Приший гудзика». Козачата також змагались у конкурсі «Кожен край знає свій звичай», де проявили неабиякі знання прислів’їв та приказок про козаків. Найбільше потішив конкурс «Красень -капітан»,  у якому капітани на швидкість вбиралися в козацький одяг. У запеклій боротьбі між командами «Січ» і «Чайка» перемогла дружба.
І звичайно не обійшлось без української пісні. У виконанні маленьких козаків прозвучали пісні: «Там на горі, на Маківці », «Йшли селом партизани» та інші.
Це дійство принесло неабияке задоволення як учасникам дійства, так і глядачам. Діти не лише позмагалися між собою, але і  дізналися багато цікавого про життя українських козаків.

Бібліотекар Алексевич Н.С.
















                                                           ----------------
12.10.2016 р.
       Книги - кораблі думок, які  плавають хвилями  часу і несуть свій дорогоцінний вантаж  від покоління до покоління. Читання- це віконце, через яке діти пізнають світ і самих себе . 11 жовтня у Заставненському НВК бібліотекарем с. Вижняни проведено бібліотечний урок-мандрівку" Книги- кораблі думок."Учні 4 класу з великим задоволенням слухали про новинки художньоі літератури, ділились з однокласниками прочитаними книгами за літо. 




















-------------

11.10.2016 р.
     14 жовтня українці відзначають велике свято - Покрови Пресвятої Богородиці. Ще з часів козацтва Богородиця - покровителька   воїнів, захисників... Мабуть, тому дата 14 жовтня об'єднала в собі свята: День козацтва, День УПА, День захисника Вітчизни.
До відзначення цієї дати готуються весь український народ. У с.Бужок теж не лишилися осторонь цієї події. Діти Бужківської ЗОШ під керівництвом вчителів та бібліотекаря виготовляли вітальні листівки для героїв, визволителів нашої держави.
Нехай теплі дитячі слова зігріють їхні серця та нададуть сили у боротьбі.
Бібліотекар Алексевич Н.С.













------------------

8.10.2016 р.
   З нагоди святкування Дня бібліотек  у бібліотеці - філії села  Скварява з учнями 9-10 кл  було проведено літературну годину ,,Вітрила книг дарують нам знання . '' Підготовлено та оформлено тематичну виставку 
,, Бібліотека:будні і свята ''

















                                      -----------------
27 вересня у бібліотеці с.Трудовач було проведено бібліотечний урок "Вітрила книг дарують нам знання" приурочений до дня бібліотекаря.Мета уроку :розкрити дітям значення книги у житті людини; ознайомити з історію друкованих книг, історією створення книги;виховувати любов до книги та любов до рідної мови.
У таємний незвіданий Всесвіт
Шлях нам мудра книго, вкажи.
Проведи по всіх зоряних трасах,
Стати вченими допоможи.
Нам відкрий усі вічні закони,
Таємниці минулих століть.
І в майбутньому, книгою, навчи нас
Вберегти від важких лихоліть.















-----------------


7.09.2016 р
      6 вересня 2016 р. в сільській бібліотеці с. Білий Камінь вібулася екскурсія дітей дошкільного навчального закладу "Первоцвіт" Білокамінського НВК під назвою "Бібліотека-мільйон мудреців під одним дахом". Бібліотекарем Бедрій Г.М. було ознайомлено підростаюче покоління з цікавим джерелом-книгою. 














-------------

Йдемо Франковими стежками

4 вересня у бібліотеці-філії з учнями 2-5 класів було проведено літературну годину «Йдемо Франковими стежками».
Зі вступним словом виступила завбібліотекою Вібла Б.П. Діти (Інасарідзе В., Решетівська Т., Здоровега Б., Кушнір І. та інші), розказували про дитячі роки Івана Франка, читали вірші «Вересень», «Пісня і праця».
         Вчитель початкових класів Здоровега Г.В. поділилася своїми враження від поїздки у Державний історико-культурний заповідник «Нагуєвичі». Усі заочно побували у садибі письменника.
         У літературній спадщині Івана Франка значне місце посідають казки для дітей. Завбібліотекою ознайомила присутніх із добіркою книг «Іван Франко – дітям».
         «Нам пора для України жить» - це слова Івана Франка, за якими він жив і нам заповідав. І ми, нащадки Каменяра, обіцяємо жити і творити для України!
Батьківська земле! Краю козачий!
Краю святий, Україно!
Для тебе жити,тобі служити –

Це поклик наших душ орлиних! 

















---------------
     У дитячій бібліотеці м.Глиняни 2 вересня відбулася літературна година "У світі казок І.Франка"














-----------------
2.09.2016                                       
     День знань у бібліотеці-філії с.Білий Камінь
















---------------
     День знань у с.Скнилів. Бібліотекар сільської бібліотеки Яворська Л.І. вручила книжечки кращим читачам бібліотеки.















----------------

1.09.2016 р.

      З нагоди 160- річчя  з дня народження Івана Франка у бібліотеці - філії села Скварява 28.08 було проведено літературний урок ,,Митець великого таланту.'' Підготовлено та оформлено тематичну виставку , присвячену цій даті











--------------

     28.08. у бібліотеці-філії с.Плугів пройшла літературна година "Через терни - до зірок". Мета заходу - пам'ятати про спадщину Каменяра та берегти її, любити свій край. З кожним роком, час щоразу більше віддаляє нас від тих днів, коли на Галичині жив і творив Іван Франко. Біля книжкової виставки " Шлях у безсмертя " читачі оглянули запропоновану літературу. Продовжувалась подорож  життєвого шляху поета мультимедійним засобом " Франко - співець свободи ".





















--------------

30.08.2016 р.

 26 серпня в бібліотеці-філії с.Поляни відбулася мультимедійна презентація до 160-річчя з дня народження І.Франка















-------------------
     Український письменник, поет, публіцист, перекладач, учений, громадський і політичний діяч Іван Якович Франко.
26 серпня в бібліотеці-філії села Княже відбувся літературний портрет - "Йдемо Франковими стежками".







--------------

     24 серпня у с.Гологори було проведено святкування Дня Прапора та Дня Незалежності.У ньому взяли участь отець Ярослав Павук та отець Михайло Проньків,які розпочали свято зі спільної молитви.Виступила сільський голова М.Лукасевич,відбувся виступ підготований працівниками бібліотеки та народного дому.















-------------

 Багато видатних людей родила українська земля. Одним з них був Іван Франко. 27 серпня минає 160 років з Дня його народження. З нагоди цієї дати у бібліотеці-філії с.Бужок проведено літературну годину "Митець великого таланту". 
    26 серпня до бібліотеки завітали найменші читачі, які допитливими оченятами розглядали презентацію та уважно слухали бібліотекаря. Після розповіді про життєвий та творчий шлях Каменяра бібліотекар провела невелику вікторину, на яку діти охоче відгукнулися та показали, що добре засвоїли почуте.
     Назавершенняучасники заходу переглянули книги Івана Франка для дітей, представлені в тематичній поличці, та охоче брали їх для читання.














--------------
25.08.2016 р.

     24 серпня в народному домі с.Підлисся відбувся святковий концерт "Так починається Батьківщина" до 25 річниці незалежності України.Учасники співали пісні, декламували вірші, читали реп про нашу державу та танцювали.Свято підготували працівники культури.
Любіть Україну, як сонце, любіть,
як вітер, як трави, як води...
В годину щасливу і в радості мить,--
Любіть у годину негоди.




































































------------

   У вівторок , 23 серпня в бібліотеці-філії с.Підлипці було проведено урочистості до дня Прапора та дня Незалежності . Година державності "Усе це моя країна і з гордим ім ям - Україна" пройшла у святковому настрої та з цікавістю . А організували захід зав.бібліотекою с.Підлипці Бохонко Л.Й. та бібліотекар с.Плугів Дунська Л.О. 


















------------------

     23 серпня у День Національного Прапора в бібліотеці - філії с.Підлипці спільно з бібліотекою с.Плугів проведено годину державності на тему: " Усе це моя країна із гордим ім'ям - Україна".
     Читачам  пригадали  основні віхи утвердження українського символу, представлена книжкова виставка " Прапор - національний символ незалежної України "
     Діти декламували вірші про Україну . Такі заходи виховують почуття патріотизму, любові до рідного краю у підростаючого покоління.















--------------

     23 серпня  в День державного прапора і напередодні 25 річниці Дня незалежності України у бібліотеці с.Підлисся відбувся флешмоб "Україна-очима дітей."У ньому взяли участь найменші читачі бібліотеки.Діти малювали малюнки на тематику "України".На малюнках були зображені символи нашої держави,квітучі поля,безхмарне небо над нами.З цих дитячих шедеврів була оформлена віконна вітрина,щоб їх могли побачити усі бажаючі.


















--------------

     Щасливі ми, що народилися і живемо у такій чудовій, багатій, мальовничій землі, у нашій славній Україні. Тут жили наші прадіди, діди, тут живуть наші батьки, тут корінь роду українського, що сягає сивої давнини. Де б ми не були скрізь відчуваємо поклик рідної землі, хвилюємося аж до сліз, зачувши рідне слово.
     З нагоди 25-річниці Незалежності України 21 серпня в Народному домі с. Княже спільно з бібліотекою було проведено святковий концерт "Україні нашій пісня на добро".
















---------------

     21 серпня в Народному домі с.Підлисся відбувся благодійний  авторський концерт Заслуженого діяча естрадного мистецтва України о.Ярослава Малого та Заслуженої артистки естрадного мистецтва Галини Міколяш" З подихом любові.".














-----------------

 23 серпня 2016 у селі Заставне відбулось урочисте святкування до Дня Прапора













---------------
23.08.2016 р

     21 серпня в с. Білий Камінь відбулося свято, урочистий концерт та спортивно-олімпійські ігри для дітей віком 5-14 років для жителів села, присвячені Дню Незалежності України, які  організовували працівники культури.
     Діти приймали участь у різних конкурсах та іграх, де всі були нагороджені призами та подарунками. У фойє НД "Просвіта" була оформлена виставка "Скарби нетлінні рідного села". Зачарували своїми виступами глядачів художні колективи НД "Просвіта". А на закінчення масового дійства гостей та жителів села було почастовано гарячем кулішем.


















--------------

     21 серпня 2016 року в сільській бібліотеці с. Білий Камінь Бедрій Г.М., було проведено годину державності, присвяченої 25 річчю Дню Незалежності України на тему: "До України серцем прихились". На цьому заході учні 5-10 класів мали змогу почути про формування провідної національної цінності виховання любові і шани до людей, поваги до землі і місце, де народилися, свій народ, мову і державу. А ще учнів було ознайомлено з історією України. 

















-----------------

     У суботу, 20 серпня у селі  Вижняни відбулась зустріч поляків з украінцями.Зустріч відбулась у костелі святого Миколая де пралився молебень до Матері Божоі.Молебень правився украінською та польськими мовами.Після служби гості завітали до Народного дому та бібліотеки, де відбувся концерт.



















                                                -----------------

13.08.2016 р.

     11 серпня у бібліотеці-філії села Сасів відбулася бесіда на тему "Вибери справу до душі", в якій взяли участь діти, бібліотекар, завідуюча Народним домом та працівники сільської ради. Кожен з яких розповів дітям, ким вони працювали та на скільки важливі їхні професії. Оскільки вибір професії -це серйозний крок. Бібліотекар допомогла довідатися про специфіку різних професій, розповіла про плюси та мінуси кожної професії та зробити усвідомлений вибір.


















--------------- 12.08.2016 р.
                                  Новини з бібліотеки-філії с.Плугів                                                                    
Літні канікули тривають. Бібліотека приваблює до себе юного читача не лише стандартним читанням книжок, бо є закладом,де діти можуть вигадувати щось нове для приємного та корисного дозвілля. Цього разу  виготовляли вироби з сіна та кольорового паперу, а з синьо-жовтих ниток плели тематичні стрічки-закладки для підручників.
























          ----------------------

















9.08.2016 р.

7 серпня на Підлиській горі відбулась проща ,з нагоди вшанування пам,яті М.Шашкевича.Вперше Білу гору відвідав Преосвящений владика УГКЦ Володимир Груці.Його зустріли   хлібом і сіллю та квітами  діти с.Підлисся. Відбулась служба Божа, потім молебінь біля пам'ятника солдатам УПА. Звичайні люди декламували своЇ вірші про героЇв минулого і сьогодення. Також відбувся концерт аматорів Золочівського та Буського району. Після завершення концерту все духовенство та представники влади відвідали музей-садибу М.Шашкевича у с.Підлисся.
                                               Сільський бібліотекар  Ірина Крокіс

















------------
     В першу неділю серпня на Золочівщині відбуваються святкування на Білій горі, що присвячені величній постаті М.Шашкевича.
     Цього року дійство відбулось 7 серпня. Як за звичай, почались урочистості з Архієрейської святої літургії за участі Преосвященного Владики Володимира.
    Опісля діти із села Бужок під керівництвом Дикої М.П. вітали Владику флешмобом "Україна - це ми".
     Після молебеню всі бажаючі могли переглянути номери колективів художньої самодіяльності із різних куточків Львівщини. Серед них виступав і жіночий колектив художньої самодіяльності Народного дому с.Бужок "Бужаночка"під керівництвом Сернюка М., який виконав пісні "Йшли селом партизани" та "Ой, полечко, поле".
   Це свято єднання українського духу.


--------------

     У бібліотеці - філії с.Сварява було проведено день бібліографії ,,Перлини творчості письменників Львівщини ''. 
     Підготовлено та оформлено тематичну виставку ,,Знай наших''.




     










                                                                     --------------
     Чарівний світ казки зачаровує усіх,ідорослих і дітей.6 серпня у село Вижняни завітала казка.   Діти з м.Глиняни під керівництвом п.Зеновії Шульги показали вистави "Коза Дереза", "Котигорошко", "Курочка Ряба".





     











                                 -----------------
4.08.2016 р
    "Книжкова мандрівка садибою Шашкевича"
Вже стало традицією кожного року в першу неділю серпня підніматися на Білу гору, що на Золочівщині, щоб вшанувати славного краянина Маркіяна Шашкевича. Напередодні цієї події, 3 серпня, у бібліотеці-філії с.Бужок проведено бібліоекскурсію "Книжкова мандрівка садибою Шашкевича".
    Учасники заходу мали змогу переглянути літературу представлену у книжковій виставці "Маркіян Шашкевич - славний краянин", де зібрані твори поета та книги, що описують життєвий та творчий шлях Будителя Галичини.
   До уваги глядачів було представлено відеоролик та ілюстровані книги про садибу Маркіяна Шашкевича.  












-------------------------

 У бібліотеці-філії  с. Гончарівка для найменших користувачів відбувся бібліографічний огляд літератури "Золоті зерна української казки"



--------------------
     Бібліотека с.Підлисся отримала подарунок від учасника АТО Москви Любомира. Це невеличка книжечка "Твої ми діти -Україно", яку йому подарували діти з Донецької області. У цій книжці зібрані твори, вірші, листи до солдатів, малюнки про рідний край учнів загальноосвітніх шкіл Великоновосілківського району Донецької області.
Ми щиро вдячні за подарунок!








-------------------

27.07.2016 р.
З нагоди 205 р.в.д.н. М.Шашкевча та вшанування пам’яті на Підлиській горі, сільський бібліотекар с. Білий Камінь Бедрій Г.М. спільно з бібліотекарем с. Підлисся Крокіс І.Р. організували в музеї М.Шашкевича, що знаходиться в с. Підлисся краєзнавчу панораму.
В цей день на рушничок щастя стали молода пара Дудич М. та Гриневич В.. Бібліотекарі поєднали весільний обряд з розповідями екскурсовода Дудич В. всім присутнім гостям про життя та творчість     
М. Шашкевича.










-----------------
22.07.2016 р.

Всеволод Нестайкобеззаперечний класик сучасної української дитячої літератури.
 Книги ВНестайка перекладено двадцятьма мовами світу, в тому числі
англійською, німецькою, французькою, іспанською, російською, арабською, угорською, румунською, болгарською, словацькою та іншими.
 20 липня у бібліотеці с. Вижняни  проведено  літературна  подорож  
"В. Нестайко -  український  Андерсон". До  уваги  дітей  представлені  книги " Загадка  старого  клоуна " , " Пригода  в  кукурудзі"  , "Пригоди  Грицька  Половинки". Діти  з задоволенням  ділились  враженнями  від  прочитаних  книгадже  книги В. Нестайка  користуються  популярністю  серед  читачів.























----------------------

     19 липня у бібліотеці філії села Сасів було проведено свято "Моє село - моя святиня". На святі були  присутні голова районної ради Банах О.О. , депутат районної ради Гетьманчик М.А. , голова сільської ради Кармазин І.В. , бібліотекарі сіл Бужок, Побіч та Ушня : Алексевич Наталя, Петелицька Ольга та Щурко Оксана та жителі села Сасів. 
Історію села Сасів зачитала завідуюча Народним домом  Рудянин М.О. До слова були запрошені Михайло Гетьманчик та Олег Банах. Зі своїми віршами виступив поет Сасова Бас І.Т. Олянюк Лілія заспівала пісні про Україну: "Ми- українці", "Ми -Україна". Діти прочитали вірші сасівських поетів Шибаєвої О.М. , Гирило І.І. , Банаха В.О.  
Оскільки свято було присвячено річниці повернення Сасівської ікони Божої Матері на рідну землю, історію повернення Сасівської ікони  розказала бібліотекар Александрович В.П. та  діти зачитали вірші до Божої Матері.  
Усі гості свята були задоволені та отримали багато позитивних вражень від свята.

--------------
21.07.2016 р.
     19 липня 2016  в сільській бібліотеці Білий Камінь  бібліотекарем Бедрій Г.М. було проведено годину цікавих повідомлень «Інтернет – залежність, вигадка чи хвороба?» для дітей 3-5 кл.









-------------------------
15.07.2016 р.
8 липня 2016 року сільський бібліотекар Бедрій Г.М спільно з директором НД Просвіта Тимечко Н.А., та худ. керівником Гулка Р.М., організували літературно-музичний вернісаж "З любов’ю до дітей", присвячений життю і творчості І.Франка “Cтежками Івана Франка” та провели зустріч в Золочівському  районному центрі реабілітації  дітей- інвалідів, що знаходиться в селі Білий Камінь(керівник Гураль Б.О). Всі присутні глядачі були захоплені виступами учасників художніх колективів НД “Просвіта ”,а сільський бібліотекар з цієї нагоди прочитала уривки з творів Івана Франка . 












--------------------

6.07.2016 р.
      5  липня  бібліотекар бібліотеки-філії с.Вижняни завітала  на дитячий  майданчик.  Для малечі було проведено конкурс  загадок  про тварин. Діти з великим  захопленням  слухала  загадки, казочки, оповідання  і розмальовували  замальовки про тварин.  





















--------------------

8.06.2016 р.
     7 червня в бібліотеці -філії села Сасів було проведено конкурс малюнків. Де діти показали свої таланти. І кожна дитина на аркуші паперу висловила свої думки, почуття і про що вони мріють.
    Всі учасники були дуже задоволені цим конкурсом. В кінці свята усі поласували солодощами.









-----------------------
7.06.2016 р
    5 червня 2016 року в селі Скварява, що на Золочівщині, відбулося літературно-мистецьке свято під назвою Україно моя. У цей день зусиллями працівників культури відбувся огляд аматорів художніх колективів НД “Просвіта” найближчих сіл від села Скваряви. Сільські бібліотекарі  також  приймали участь у цьому дійстві, де була спільно організована книжкова виставка “Краю мій коханий”.












-----------------
1.06.2016 р.
    31 травня 2016 року в дитячу бібліотеку міста Глиняни завітали учні 3 класу Глинянської ЗОШ І-Ш ст. на екскурсію.









-----------------
30.05.2016 р.
     З екскурсією в бібліотеку-філію с.Підлипці завітали найменші читачі - учні 1 класу разом іх своєю вчителькою Вербіцькою М.М. Для цих допитливих малят розкрита книжкова виставка "У світі чарівних казок"  , а зав.бібліотекою Бохонко Л.Й  підготувала і провела бібліотечний урок "Країна казкова - країна книжкова" . А ще діти стали активними учасниками казкової вікторини "Квітка семицвітка" 










-----------------
26.05.2016 р.
     Екскурсія в міську бібліотеку для дітей м.Глиняни.







-----------------
20.05.2016 р.
        День вишиванки у бібліотеці-філії с.Бужок




















-------------------

     19 травня проведено бібліотечну "подорож ", "КРАЇНА ЧИТАЛІЯ" з учнями 1-4 класів Плугівської ЗОШ. Діти ознайомились з виставкою українських народних казок "Країна сюрпризів - країна казкова" та переглянули мультфільм за мотивом героїчної казки "Котигорошко та друзі".     Відвідини бібліотеки викликали інтерес школярів до самостійного читання, бо повернулись додому з книжками.














-----------------
17.05.2016 р.                                                                                                        Мелодії для мами

Нарешті вже веснонька люба прийшла
І мамине свято до нас принесла.
У теплий святковий і сонячний день
Ми рідним матусям співаєм пісень.

Мама, мамочка, матуся... Скільки ніжності, тепла і любові у цьому слові, що називає людину, яка для всіх найближча, найдорожча, найрідніша.
Слово "мама" росте разом з нами тихо, як тихо ростуть дерева, сходить сонце, розцвітає квітка, як тихо світить веселка і гладить по голівці рідна рука. Зі звуку-сльозинки народжується на світ святе слово "мама", яке вимовляє дитина. Але цю мить не вловити, як і не вловити того дня, коли вперше над колискою нахилилась мати. Це мить і це вічність, бо мама живе з нами вічно.
Учні 1 та 4 класів Словітського НВК (класні керівники Здоровега Г.В. та Левчишин М.С.) спільно з наймолодшими вихованцями групи «Бджілки» привітали рідних матерів на святі «Мелодії для мами». У святково прикрашеному залі школярі співали пісні, декламували вірші, а дошкільнята порадували матусь таночками.
Особливо вразили присутніх інсценізації «Моя мама  - найкраща» та «Молитва матері за дитину».
Матеріали для оформлення книжково-ілюстративної виставки «Нехай святиться слово Мати» надала зав.бібліотекою с.Словіта Вібла Б.П.















   
---------------------

         15 травня в с. Білий Камінь, НД "Просвіта" відбулося свято, присвячене Дню Матері, а в сільській бібліотеці - літературно-музична композиція під назвою "Любов материнська - основа життя" для різних груп читачів. Бракувало слів, щоб передати ті почуття, які переповнювали нас, коли ми говорили про маму. Зачарували своїми виступами: танцювально-хореографічні ансамблі НД "Просвіта" - Вишенька (худ. керівник Тимечко Н.А.), "Веселка" - Білокамінський НВК (худ. керівник Бондаренко Л.Є.), художній колектив "Русиночка" та багато інших.
Глядачі із задоволенням зустрічали усіх виконавців. 
Цінуємо наших матерів і пам"ятаймо, що ми діти до того часу, доки поруч з нами наші батьки. 












----------------
     11 травня в ЗОШ І-Ш ст. с.Вороняки проводилось свято "Нехай  святиться слово МАТИ"


----------------------

     10 травня в бібліотеці-філії с.Гончарівка спільно із школою і Народним домом було проведено свято Матері "Мелодії для найдорожчої людини"

















------------------

11.05.2016 р.
     10 травня 2016 р. в районній бібліотеці для дітей проходив конкурс читців "Читаємо вірші Івана Франка  мовами світу" ,  в якому брали участь учні 8-9 класів . Бібліотека-філія с.Підлипці також долучилась до цього заходу . Конкурсантки Пелих Зоряна  та Мельник Марта - уч.9кл. представили твір І.Франка "Моя любов"  в українській та англійській версіях

  







                                           -------------------
10.05.2016 р.
"Мелодії для найдорожчої людини"
У останній місяць весни,  у другу неділю травня, коли природа-Мати виряджає свою доню-Землю в пишному уборі весняних квітів у дорогу життя, праці й радості, Україна відзначає надзвичайно світле свято – День матері. Бібліотекар бібліотеки-філії с.Сасів  Александрович В.П.та завідуюча Народним домом Рудянин М.О. провели захід до дня матері "Мелодії для найдорожчої людини". У виконанні дітей прозвучали милозвучні пісні та чудові вірші про маму.  Умійте цінувати любов  матері. Будьте дбайливі до цієї любові. Не ображайте її випадковою грубістю, різким словом, неслухняністю. Адже лише мама думає про нас завжди і скрізь. Тільки мама завжди приймає нас такими, які ми є. Серце її завжди з своєю дитиною.  
---------------

4.05.2016 р.
      Кожного року благодатна звісточка про Воскресіння Сина Божого навідується в кожну душу й оселю. Воскреслий Ісус надає нам сили перебороти труднощі, які випали на долю неньки України. Нехай буде наше життя чистим, як Святий  Благодатний вогонь, щедрим, як запашна Великодня Пасха, яскрава як колоритна українська писанка. У бібліотеці-філії с.Білий Камінь відбувся цикл заходів на тему:”До церкви скликає дзвін Великодній.


                







                                                -------------------
28.04.2016 р.
                                                 Стежками чорнобильського лиха

     Чорнобиль. Це назва невеличкого районного центру, що знаходиться в 130 км від Києва. Заснований ще за часів Київської Русі, стародавній Чорнобиль дав свою гірку назву потужній атомній електростанції, будівництво якої було розпочато в 1971 році. В 1983 році вже працювало 4 енергоблоки цієї електростанції із запланованих шести.
Але в історію Чорнобиль увійде назавжди, як місто, що дало назву одній з найбільших в історії людства катастроф.
     Для України, для всіх, хто прямо чи побічно причетний до трагедії Чорнобиля та її наслідків, час ніби розділився на дві частини: до 26 квітня 1986 року і після нього. Ту мирну весняну українську ніч на берегах Прип’яті люди ніколи не забудуть. Вона була, як зараз усім здається, найтихішою і найтеплішою. І не сповіщала про біду. Навпаки всім жителям містечка атомників ще звечора, під вихідний, жадалося отримати від природи хорошу погоду. Проте в ту саму ніч з 25 на 26 квітня відлік часу став уже не мирним, а бойовим і аварійним. Відлік пішов на хвилини і секунди. О першій годині 23 хвилини 40 секунд, коли всі спали безтурботним сном, над четвертим реактором Чорнобильської атомної станції несподівано велетенське полум’я розірвало нічну темряву. Жах тієї ночі люби з болем згадують і сьогодні. Скільки  болю і  страждань довелось пережити простим людям в мирний час. Скільки поламаних доль, втрачених життів, загубленого здоров’я через фатальну помилку. 
     Цього року ми вшановуємо 30-річницю з дня катастрофи. В Бужківській ЗОШ відбулась година скорботи, яку провели спільно з бібліотекою с.Бужок. Діти дізналися багато про події. Що сталися тієї ночі та оцінили масштаби наслідків катастрофи. Учні переглянули відеоролик, в якому були відображені події 1986 року та обговорили його. Опісля вшанували героїв, що віддали своє життя у боротьбі з пожежею хвилиною мовчання.

    Вивчаймо історію, щоб не повторити помилок.








----------------
22.04.2016 р.
    Радісно і весело стає в кожній домівці - іде заквітчана весна, а з нею й величне свято Воскресіння Христового. У бібліотеці-філії с.Плугів відбулося найцікавіше дійство - діти розфарбовували яєчка різними кольорами та орнаментами і вбирали писанками великодні віночки.Із салфеток створили  велику паперову писанку. "Христос воскрес!"

















-----------------------

21.04.2016 р.
                                     Йдемо Франковими стежками.

    «Йдемо Франковими стежками», - під таким гаслом 17 квітня 2016 року стартував у бібліотеці с.Бужок конкурс-марафон читців віршів Івана Франка мовою оригіналу та в перекладах мовами світу. Захід готували бібліотекар Алексевич Н.С. та вчитель іноземної мови Гнуча К.В.  У конкурсі взяли участь читачі бібліотеки-філії с.Бужок учні 8-9 класів. Всього учасників було 7. Кожен з них в міру своїх можливостей та в силу свого таланту виступили з різними віршами.  Перемогу здобула учениця 8 класу Свідерська Марія, яка виконала вірш «Вічний роволюцйонер» на українській та англійській мові. Тепер вона буде представляти бібліотеку в Районному етапі конкурсу.




 ----------------------

20.04.2016 р.
                    Борис Возницький - герой України
     У бібліотеці-філії села Сасів 17 квітня було проведено вечір-портрет Бориса Возницького Останні роки життя почесний гендиректор галереї мистецтв присвятив ідеї відновлення найближчого йому Підгорецького замку. Минула зима була особливо суворою до історичної споруди. Траплялося, через фінансові негаразди там відключали світло й сигналізацію. Працівники мерзли. А Возницький нічого не міг вдіяти. Тяжко переживав невизначеність із коштами на відновлення замку. Відновлені з великими труднощами ділянки знову занепадали. 
     На додачу шквальний вітер обвалив покрівлю на одній зі споруд Золочівського замку. Потрібні були кошти, будівельні матеріали. А ще - допікали постійні проблеми з якістю реставраційних робіт.  
     Його мрією було виграти конкурс у програмі Фонду Р.Ахметова «Динамічний музей». Ці кошти, на його думку, могли врятувати Підгорецький замок.  
     Борис Григорович уважно ставився до молоді. В національного університету «Львівська політехніка» був спільний проект із картинною галереєю, що стосувався архітектурних обмірів Підгорецького замку. Ці роботи відбувалися за великої підтримки і при щирому зацікавленні Б.Возницького. Він сам вставав удосвіта й першим брався за інструменти.  
     Борис Григорович — рідкісний талант, який людина може у собі синтезувати. Це — визнання світового масштабу. Твори, які він зібрав і зберіг, якими ми можемо інтегруватись у європейську спільноту, свідчать про те, що ця людина мислила глобальними масштабами. 
    На святі були присутні: депутат  районної ради Гетьманчик М.А. ,  голова сільської ради Кармазин І.В. , шкільний бібліотекар Федорович Л.М. , зав. Народним домом  Рудянин М.О. 










--------------------------

17 квітня в бібліотеці-філії  с.Підлисся була проведена історична година-спомин "Збирач історичних скарбів" до 90-річчя  від д.народження Бориса Возницького.
















--------------------------

12.04.2016 р
Писанковий дивосвіт
Великдень  - велике свято, яке відзначається в Україні.  До нього завжди готуються ретельно і заздалегідь. Великдень – свято оповите багатьма традиціями та обрядами, такими як  водити гаївки, пекти паску, розмальовувати писанки, тощо.
Розпочали підготовку до великодня і в с.Бужок. Разом із бібліотекарем Алексевич Н.С. та вчителями Бужківської ЗОШ діти розучують веснянки та гаївки, вчаться розписувати писанки, тощо. 10 квітня в бібліотеці-філії с.Бужок відбулося засідання «Бібліотечної міні-майстерні «ОБЕРІГ»» разом із гуртківцями Народного дому с.Бужок любительського об’єднання «Умілі ручки». Спільно проведено майстер клас «Писанковий дивосвіт», на якому учасники заходу дізналися багато цікавого про писанкарство, побачили в який спосіб можна виготовляти писанки, навчилися декорувати писанки за допомогою звичайних салфеток.
На цьому ж занятті дівчата виготовили Великодні віночки, які прикрасили писанками, виготовленими їхніми руками. Ці віночки передадуть в церкву  для оздоблення її під час Великодніх свят.

Бібліотекар Алексевич Н.С.



















---------------



Інформаційне серце бібліотеки

7 квітня в бібліотеці-філії с.Бужок проведено бібліотечний урок «Інформаційне серце бібліотеки» з учнями 6-7 класів. Необхідну інформацію про фонд бібліотеки можна знайти звичайно ж у каталозі. Саме тому бібліотекар розповіла дітям, що у великих містах є величезні бібліотеки із багатотисячним фондом , де потрібну книгу знайти непросто. Тому варто навчитися ним користуватися, адже в майбутньому ці знання обов’язково їм пригодяться, коли вони будуть навчатися у ВУЗах.
 Діти переглянули відеоролик про найкращі бібліотеки світу та України. Таким чином вони мали змогу порівняти розміри сільської бібліотеки та великої міської бібліотеки.
Бібліотекар розповіла дітям, що таке каталог та як ним користуватися.  Опісля бажаючі мали змогу попрактикуватися самостійно знайти потрібну книгу за допомогою каталога.



















-------------------

8.04.2016 р.
      
         В бібліотеці-філії с.Підгайчики пройшов перший етап конкурсу «Найкращий читач  – 2016».
     Переможцями стали учні Підгайчиківської ЗОШ І-П ст.:
Довгун Роман Дмитрович  учень 6 класу,
Солонинка Аліна-Марія Ігорівна учениця 7 класу. Вони братимуть участь у  ІІ етапі конкурсу, який відбудеться 13 квітня 2016 року в районній бібліотеці для дітей.


-----------------------

1.04.2016 р.


     20 березня в бібліотеці - філії с. Кругів відбувся загальнообласний день читання. Були присутні учні  2-4 класів, які читали  І. Франка «Лис Микита».


















----------------


31.03.2016 р.

     29 березня бібліотекар бібліотеки-філії с.Сасів Александрович В.П провела конкурс "Найкращий читач 2016". Конкурс проводиться з метою сприяння розвитку дитячих і шкільних бібліотек як важливого інструменту соціалізації дітей, формування активної життєвої позиції підростаючого покоління. Конкурс проходив в декілька етапів під гаслом "Книга-твій друг": "Ну, постривай", "Відео-гейм", "Крученики", "Ти мені, я тобі", "Чомучка", "Далі, далі , далі". Діти продемонстрували свої знання, вміння, кмітливість у грі-вікторині. Знання учасників оцінювало журі. В склад журі ввійшли: Александрович В.П. - зав бібліотекою-філіалом, Гирило І.І - учитель української мови та літератури, Жук Н.І. - учитель англійської мови, Федорович Л.М. - шкільний бібліотекар. Конкурс пройшов в теплій та дружній атмосфері. 
Переможцями І етапу конкурсу стали: 
Кінчило Вікторія - учениця 6 класу 
Лупак Денис - учень 7 класу. 
Переможці були нагороджені призами,  інші учасники були нагороджені грамотами за участь.
















--------------------

     З 22 по 28 березня  проходив Всеукраїнський тиждень дитячого читання  "Читай. Думай. Твори".
     Сільською бібліотекою-філією с.Плугів спільно зі шкільним бібліотекарем у шкільній бібліотеці проведено бібліотечний урок "Книжкова родина",
учнів 5 класу ознайомили з дитячими періодичними виданнями. В сільській бібліотеці  діти знайомились з новинками літератури та втілювали свої фантазіі виготовляючи вироби з різного матеріалу.


















-------------------


30.03.2016 р.
                            Новини з бібліотеки-філії с.Зашків

     Загальнообласгий день читання у бібліотеці-філії с.Зайшків.  Діти слухали казку І.Франка  "Лис Микита".



-------------

 До 202 річниці з дня народження Т.Г.Шевченка бібліотекою-філією с.Зашків було організовано літературну годину " У вінок Кобзаря вплітаємо наше майбутнє".




















--------------

29.03.2016 р.
Скарб таємничий із книжкової полиці
27 березня у бібліотеці-філії с.Бужок проведено бібліотечний урок «Скарб таємничий із книжкової полиці». Захід приурочений до Всеукраїнського тижня дитячого читання.  Діти уважно слухали бібліотекаря Алексевич Н.С., яка розповідала про бібліотечний фонд, презентувала нову літературу, що нещодавно надійшла у бібліотеку. Наталя Степанівна розповіла про те, як самому  знайти потрібну книгу у бібліотеці, тощо. Бібліотечний урок був пізнавальним та цікавим для дітей.















----------------------


Різнобарвний світ дитячих книг

До вихованців групи «Бджілки» Словітського НВК завітали зав.бібліотекою с.Словіта та бібліотекар с.Якторів.
Вібла Б.П. детальніше ознайомила дітей з книжками-іграшками, оскільки вони особливих конструктивних форм, які призначені для розумового та естетичного розвитку дітей. Презентувала такі книжки-іграшки: книжки-театр, книжки-розгортки, книжки-розмальовки, книжки-картинки, книжки-фігури, книжки з ігровим задумом, книжки-панорами, книжки-пазли, книжки-витівки, фотокнижки. Саме такі книги привертають дітей до додаткової навчальної, виховної і розвиваючої діяльності з книгою.
Ониськів Т.І. провела літературну вікторину «З якої ми казки?». Дошкільнята залюбки називали імена казкових героїв, мандрували стежинами народних та авторських казок, відгадували загадки.
На завершення усі з цікавістю розглядали різноманітні книжки.

Не менш цікаво відбулася презентація цих книг і у 1 класі (класний керівник Здоровега Г.В.), адже у такому віці аспект діяльності з книгою дозволить замінити звичну форму засвоювання змісту творів їх перечитуванням з елементами інсценізації, хорової декламації, а також заучуванням творів напам'ять. 



































-------------


Новини з бібліотеки-філії с.Гончарівка
     18 березня у школі села Гончарівка було проведено день читання, присвячений І.Франку "Лис Микита" з учнями 2,4 класів.
















------------------

       У бібліотеці села Гончарівка було проведено літературну вікторину "Співане слово Тараса".





















---------------

25.03.2016 р.


                                "Найкращий читач - 2016"


      В бібліотеці пройшов I етап конкурсу " Найкращий читач року - 2016".  Переможцями конкурсу стали : Боднар Ярина , учениця 6 класу Ушнянської ЗОШ I-II ст. та Граничко Руслана, учениця 7 класу Ушнянської ЗОШ I-II ст.
























------------


                                    Читаємо "Лиса Микиту"

   21 березня бібліотекар Сторонянська О. І. завітала до учнів 1,4 класу ( кл. кер. Кравців О. І.) Ушнянської ЗОШ I-II ст., щоб разом помандрувати в цікавий світ дитячих книг.
   В рамках Загальнообласного дня читання, який цього року присвячений творчості І. Франка, дітям був зачитаний уривок з казки " Лис Микита".Діти з цікавістю слухали казку , переглядали ілюстрації і пообіцяли намалювати свої ілюстрації про хитрого лиса.



















------------


20 березня в бібліотеці-філії с.Підлисся був проведений загальнообласний день читання, який був присвячений творчості І.Франка. Діти були ознайомлені з творчістю поета, був прочитаний уривок з твору "Лис Микита". 





 













--------------------



Конкурс "Найкращий читач" у Ремезівцях

 Конкурс проводиться з метою заохочення дітей до читання, виявлення читацьких уподобань, популяризації найкращих зразків української та зарубіжної літератури. Свято пройшло в теплій, дружній атмосфері. Адже  книга - справжній маг. Читаючи твори, діти  уявляють себе чарівниками, здатними  розуміти мову речей, рослин і тварин. Скільки дивовижних таємниць відкривається завдяки книгам! Скільки безцінних скарбів трапляється на шляху читачів! Це свято книги, і тих, хто любить це нетлінне і вічне творіння людства.       Конкурс складався із окремих рубрик. Для учнів 6 класу – «Бібліотека», «Літературні герої», «Письменники», «Казки», «Доповни назву твору», «Загальні питання». Для учнів 7 класу – «Бібліотека», «Тварини», «Історія», «Українські народні казки», «Зарубіжна література», «Українська література», «Астрономія», «Природознавство». Вирішальним  для  конкурсантів був  бліц – турнір. При оцінюванні знань учасників значну роль відіграли фішки, які заздалегідь підготувала Олександра Михайлівна.Питання для І етапу виявилися для учасників цікавими, пізнавальними, змістовними, захоплюючими.
  Усі члени журі, які оцінювали  знання конкурсантів,  попередньо були ознайомлені з умови конкурсу, принципами і критеріями оцінювання. До складу журі ввійшли: Гарасимишин О.М. - зав. бібліотекою – філіалом,  Лісова З.І. – учитель української мови та літератури,  Гонтар Л.І. – учитель зарубіжної літератури, української мови та літератури , Замківська М. М. – шкільний бібліотекар.
Атмосфера була насичена позитивом, святковістю та блиском світлого розуму.
Переможцями  І  етапу конкурсу стали:
серед  учнів 6 класу:
І місце – Петрова Марта
ІІ  місце – Смерека Василина
ІІІ місце – Смерека Віталій
Серед  учнів 7  класу:
І місце – Смерека Уляна
ІІ місце  - Попадюк Яна, Савчук Христина
ІІІ місце – Гулай Андрій
Переможці, які зайняли 1-ші  місця (Петрова Марта – 6 клас), Смерека Уляна (7 клас) були нагороджені призами, вони є учасниками ІІ-го етапу (районного). Побажаємо їм перемоги і творчих успіхів.




























-----------------------

            Всеукраїнський тиждень дитячого читання

«Читай, думай, твори»,- під таким гаслом  з 22 по 28 березня проходить Всеукраїнський тиждень дитячого читання.  Через це, 23 березня бібліотекар с.Бужок Алексевич Н.С. організувала екскурсію в шкільну бібліотеку Білокамінського НВК. Спільно із вчителями Ціж Н.М. та Крокіс Г.В. та учнями Бужківської ЗОШ побувала у шкільній бібліотеці. 
Бібліотекар Макаровська О.Я. провела цікавий бібліотечний урок для маленьких школярів, розповіла про свою бібліотеку. Діти із захопленням слухали розповідь бібліотекаря та переглядали нові для них книги.























---------------------

20 березня по всій Львівщині вже традиційно проходить Загальнообласний день дитячого читання. У бібліотеці-філії с.Бужок цей день пройшов під гаслом «Читаймо твори І.Франка». У заході брали учні 2 класу Бужківської ЗОШ та їх вчитель Ціж Н.М., яка коротко розповіла дітям про життєвий та творчий шлях І.Я.Франка. Бібліотекар Алексевич Н.С. прочитала юним читачам уривок із твору «Лис Микита». Опісля діти переглянули уривок мультфільму «Лис Микита» та обговорили його. На завершення переглянули літературу біля книжкової полички «…геній українського народу», а Ціж Н.М. подарувала читачам бібліотеки книгу І.Франка «Лис Микита».
Бібліотекар Алексевич Н.С.




















------------

24.03.2016 р.

     Цьогорічний загальнообласний день голосного читання присвячений творчості  І.Я.Франка . Зав.бібліотекою с. Підлипці Бохонко Л.Й провела цей захід з учнями 2-3 класів . Для дітей була розкрита книжкова виставка "Дивосвіт казок Франкових"  .  Учням 2 класу були прочитані казки "Заєць і їжак" та "Лисичка-кума" , а для дітей 3 класу читалась казка "Лис Микита" - цікава оповідь у віршах , як цар звірів - Лев захотів покарати хитрого Лиса.
        А ще з 22-28 березня проходить Всеукраїнський тиждень  дитячого читання . До цієї дати у бібліотеці-філії с.Підлипці розкрита книжкова виставка "Читай. Думай. Пізнавай" .



















----------------


23.03.2016 р.
Витівки хитрого Лиса Микити
Книги – морська глибина:
 Хто в них пірне аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить
Дивнії перлини виносить.
Іван Франко
Цього року українці відзначають 160 річницю з дня народження нашого земляка Івана Яковича Франка.
В рамках Загальнообласного дня читання з учнями 1-4 класів (класні керівники Здоровега Г.В., Магрель Н.Б., Дудар Г.С., Левчишин М.С.) Словітського НВК спільно з бібліотекарями сіл Словіта та Якторів проведено голосне читання поеми-казки Івана Франка «Лис Микита».
Вібла Б.П. пригадала біографічні відомості Івана Франка, Ониськів Т.І. – ознайомила з книжковою виставкою «Іван Франко – дітям», Здоровега Г.В. розкрила історію написання казки про Лиса Микиту.
Учні 3 та 4 класів, бібліотекарі, Левчишин М.С. та заступник директора з навчально-виховної роботи - Колодій М.І. читали вголос уривки про витівки хитрого Лиса. Літературний захід супроводжувався мультимедійною презентацією. Потім присутні переглянули частину мультфільму «Лис Микита».
На завершення свята школярі отримали завдання прочитати казку і створити ілюстрації до твору.
«Книжки на те пишуть, щоб їх читати, а на те читаються, щоб роздумати прочитане».
                                                                                                              І. Франко

























--------------

                         Новини з бібліотеки-філії с.Куровичі


     18 березня у бібліотеці с. Куровичі пройшов перший етап Всеукраїнського конкурсу "Найкращий читач бібліотеки 2016". Переможцями конкурсу стали Машталяр Олена учениця 6-го класу і Крашевська Соломія учениця 7-го класу. Другий етап конкурсу відбудеться в районній бібліотеці для дітей м. Золочів.















-----------------

     16 березня в бібліотеці с. Куровичі було проведено Загальнообласний день читання. Читалась книжка Івана Франка "Лис Микита" для дітей - читачів 1-4 класів, а також була оформлена виставка.















------------


     Кожного року у березні ми вшановуємо пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. І настільки це багатогранна особистість, що кожного разу ми можемо сказати і показати про нього щось нове.
      В Народному домі с. Куровичі спільно з бібліотекою і школою пройшло свято "Шевченкове слово на сторожі нації". Свято розпочалося з пісні "Заповіт" у виконанні народного хору "Колос" керівник Христина Шандро. У цьому ж виконанні були виконані пісні:  "Сонце заходить", "Думи мої", "Садок вишневий", пісня "По діброві вітер виє" у виконанні жіночої групи хору "Колос", пісня "Наш отаман Гамалія" у виконанні чоловічої групи хору "Колос".
     Учні 8-10 класу під керівництвом вчителів Барановської О. Р.  і Петришин М. Р. показали інсцинізацію Шевченкової "Тополі" про долю молодої дівчини, яка не дочекалася свого коханого, але й не змирилась з долею стати дружиною нелюбу, вибравши смерть.
     Учнями школи були прочитані вірші: "Тече вода в синє море", "Зацвіла в долині червона калина", "У нашім раї на землі". Бібліотекар с. Куровичі Писко О. А. вручила подяку Ользі Трач за участь у конкурсі читців, "Зникає все, а рідне слово вічне", який проходив у м. Золочів, присвяченого 202 - річниці з Дня народження Тараса Григоровича Шевченка, 145 - річчю з Дня народження Лесі Українки та 160 - річчю з дня народження Івана Франка.
     Згадуючи життя і творчість нашого генія, ми через події сьогодення пов'язали його з нашими надіями на краще майбутнє, на єдність і мир в Україні.

















                                         ------------------

22.03.2016 р.



                             Щовесни, коли тануть сніги,
                        І на рясті засяє веселка,
                        Повні сил і живої снаги,
                        Ми вшановуєм пам'ять Шевченка

      20 березня в Народному домі с. Княже відбулася тематична година: "Нас єднає слово Кобзаря", яку підготували зав. Народним домом Собків Л. О. та  бібліотекар Лилик О.Р. Також була оформлена тематична поличка: "Шевченко - духовна вершина України" .



           














--------------------                 

     18 березня 2016 року  у   Заставненському  НВК, в 2 класі  бібліотекарем  с. Вижняни   проведено  бібліотечний  урок   ‘’У    дивовижній  країні  казки’’.Учні прийняли  участь  у  загальнообласному  дні читання,  який в  цьому  році  присвячений  творчості І Франка. Діти  з  великим  задоволенням  слухали  уривок  з  твору ‘’Лис  Микита‘’.

У образі  хитрого  лиса   Микити  діти  побачили    хитру , брехливу ,  хвалькувату людину. Вони  зрозуміли,  що  в  кожної  людини  має  бути  благородна  мета,  і  вона  повинна  йти  до  неї  неухильно: виховувати  в  собі  кращі  людські  якості  -- працьовитість,  чесність,  кмітливість , мудрість  і  порядність .





















 ----------------
     У бібліотеці-філії с. Скнилів пройшов загальнообласний день читання. Діти послухали уривок з казки І.Франка  "Лис Микита"
















--------------
     Загальнообласний день читання у бібліотеці-філії с. Підгір'я.














--------------


 У бібліотеці-філії с.Трудовач пройшов день читання присвячений Івану Франку. Діти прослухали біографію І.Я.Франка і казку "Лис Микита".


---------------
   Загальнообласний день читання"Читаємо Лис Микита І.Я.Франка"пройшов в Підгайчиківській ЗОШ 1-2ст.з учнями 1-4класів.Оформлена тематична поличка"У світі казок І.Франка" 















--------------

 18 березня в бібліотеці-філії с. Княже відбувся загальнообласний день читання присвячений творчості І. Франка. Учні 1-4 класів з цікавістю прослухали уривок з казки "Лис Микита", який їм зачитала бібліотекар Лилик О.Р.


















-------------

     18 березня загальнообласний день читання проведено у Плугівській ЗОШ. Спільно з шкільним бібліотекарем для учнів 2-4 класів -  голосне читання казки Івана Франка "Лис Микита". 



















------------
18.03.2016 р.

      Березень багатий на різні події і дати . Це і Шевченківські дні , це і тиждень дитячої і юнацької книги , це і конкурс "Найкращий  читач Львівщини" . Вже багато років  поспіль бібліотека-філія с.Підлипці організовує такий конкурс . Не вийняток і цей рік . Зав.бібліотекою було проведено перший етап конкурсу з учнями 6-7 класів . У конкурсі взяли участь 10 дітей . Бібліотекар ознайомила з умовами конкурсу,  а члени журі Дмитрак М.І. та Зелена О.В. визначили найкращих читачів , що дали відповідь на питання вікторини "Читай . Думай . Пізнавай "  .  Участь у районному конкурсі "Найкращий чиатч Львівщини 2016" візьмуть учні Марусин Х.В -  6 клас , Бурдик Р.О. - 7 клас .  


















              -----------

16.03.2016 р.

                                  Найкращий читач 2016 року

     Традицією кожного року в лютому-березні місяці в усіх бібліотеках країни відбуваються дні читання.Ось і цього року в сільській бібліотеці      с. Білий Камінь 19 лютого відбувся перший етап конкурсу на визнання найкращого читача серед учнів 6-7 класів,присвяченого Дню мови на тему “Збережемо наш скарб-рідну мову”.У конкурсі зареєструвалися 22 учасники.Конкурс було організовано у вигляді вікторини сільськими бібліотекарами села Білий Камінь-Бедрій Г.М.,Бужок-Алексевич Н.С.,Підлисся-Крокіс І.Р., спільно з шкільним бібліотекарем Макаровською О.Я.,та вчителем української мови та літератури Макогін М.П..Під час проведення конкурсу учні розповідали про улюблені прочитані книги, аналізували головних героїв та відповідали на запитання членів журі.За підсумками конкурсу призові місця дістались Костів Ярині,учиниці 6 класута Петришин Галині,учениці 7 класу.Тепер вони готуються до другого районного етапу конкурсу у квітні місяці.







-

                                              ------------

Проходить перший етап конкурсу "Найкращий читач" у бібліотеці-філії с. Сновичі.








                                                            ------------------

            Шевченкове полум’яне слово на сторожі вічності стоїть


9 березня український народ відзначав 202-річницю від дня народження  Великого Кобзаря – Тараса Шевченка. З нагоди цієї події у Народному домі с.Бужок 13 березня відбувся тематичний вечір «Шевченкове  полум’яне слово на сторожі вічності стоїть», яке підготували зав. Народним домом Дика М.П., бібліотекар Алексевич Н.С., зав. Бужківської ЗОШ Ціж Н.М.
«Реве та стогне Дніпр широкий», - саме цими словами розпочинається пророча книга генія українського слова «Кобзар». З цих слів і почався тематичний вечір у пісні, яку виконав жіночий колектив «Бужаночка».
Шанують Великого Кобзаря усі покоління українського народу: від старого до наймолодших нащадків. 4 – річний Гуда Богданчик декламував вірша «Я маленький українець». Опісля учні Бужківської ЗОШ розповіли про долю поета у віршованій формі та виконали пісні «Тече вода…», «Зацвіла в долині червона калина», «Зоре моя вечірняя».
     Шевченко думав про Україну, за неї страждав, утверджував віковічне прагнення українського народу до волі, що вилилось у пісні «Думи мої», яку виконав жіночий колектив. Із захопленням глядачі сприйняли літературну композицію, присвячену Т. Шевченку,у виконанні Свідерської М. та Линви В.
Сьогоднішня Україна, без перебільшення, повстала завдяки Шевченковому незламному духу і українському слову. Ціною героїв Майдану, Небесної Сотні, Героїв АТО, ми тепер виборюємо справжню незалежність, про яку мріяв Великий Кобзар. В пам'ять нинішніх героїв Заяць О. прочитала вірш «Так хочеться нам жити в мирі…», а Чуприк Л. запівала пісню «Біля тополі». В її виконанні також прозвучала пісня «Україна – це ми».
        З нагоди 145 – річниці від Дня народження «незгасаючої зірки України» - Лесі Українки, яку ми відзначали 25 лютого, до села Бужок завітали учасники художньої самодіяльності с.Розваж під керівництвом Пасельської Л.Б. Усі присутні із захопленням спостерігали за їх постановкою твору незрівнянної поетеси «Лісова пісня». Громада села щиро вдячна гостям за прекрасний виступ.
    Завершився вечір виступом молодих учасників художньої самодіяльності с.Бужок, які майстерно зіграли у сценці «Стецькові женихання». У головних ролях були: Стецько – Кіляр Б., Галя – Заяць О., ведуча – Свідерська М., Слуга – Линва В. Бурхливими оплесками глядачі віддячили виступаючим за чудові враження та позитивні емоції.






                                          ------------------

У неділю 13 березня в Народному домі с.Гологори був проведений дитячий ранок "Нас єднає Слово Кобзаря", підготований зав.бібліотекою-філією Олексій Г.В., та зав.Народним домом Ганець Л.Я.



                                                                    ---------------

     Шевченківське свято у бібліотеці-філії с.Підгір'я.
















---------------

     За традицією кожного року в сільських бібліотеках проходять дні читання. Так 9 березня в бібліотеці-філії с.Плугів пройшов перший етап "Найкращий читач Львівщини - 2016" серед учнів 6-7 класів. Участь взяло 18 дітей у конкурсі-вікторині, організатори: сільський бібліотекар - Дунська О.О., шкільний бібліотекар - Сторожук М.О., вчитель української мови та літератури - Грушка Л.П. Під час заходу учні читали уривки улюблених книг українських письменників та давали відповіді на запитання вікторини. Найактивнішою була учениця 7 класу - Переймибіда Ірина, вона і стала переможцем конкурсу.






                                              -----------------

     У бібліотеці-філії с.Скнилів організовано тематичну виставку "Шевченко-дітям" та проведено годину поезії "Тарасове слово - наймолодшим"







                                     -----------------------

     У неділю 13 березня в Народному домі с.Гологори був проведений дитячий ранок"Нас єднає Слово Кобзаря", підготований зав.бібліотекою-філією Олексій Г.В.,та зав.Народним домом Ганець Л.Я.

.

                                           ---------------

15.03.2016 р.

     13 березня 2016 року в Народному домі с. Вижняни відбувся святковий концерт ”Тарас Шевченко великий син України”. На свято було запрошено ансамбль”Мальви”. Учениця 7 кл. Гвізда Андріяна вірші які написала сама про Т. Шевченка. Поему Шевченка ”Наймичка” прочитала напам”ять
Рада Н. С.





                                           ----------------

     10 березня у стінах сільської бібліотеки і НВК с. Ремезівці проведена літературна година "Шевченко-духовна вершина України". На заході були присутні молодь села, учні 5 класу під керівництвом вчителя Лісової З.І. Зав. бібліотеки ознайомила дітей з творчістю знаменитого генія. Діти декламували вірші...дзвінко лунали вірші Шевченка, які покладені на музику " Садок вешневий коло хати...", "Така її доля..", "Думи мої, думи мої".







---------------------------

Минула друга сотня літ,
А він – із мармуру й граніту
Знов сходить в люди,
Будить світ
І переможно йде по світу!
                               Т. Мосенко

     Щороку у березні ми відзначаємо річницю від дня народження великого сина України, геніального поета і художника Тараса Шевченка. Його пророчі слова вічно хвилюватимуть струни людської душі.
«Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття» - цими словами розпочався тематичний вечір у Народному домі с.Якторів, який відбувся 6 березня.
     9 березня у приміщенні бібліотеки відбулося літературне читання «Шевченкове полум’яне слово на сторожі вічності стоїть», де учасники заходу змогли збагатили свої знання про творчість поета. Також відвідувачі бібліотеки мали можливість ознайомитись з тематичними поличками «Кобзар – книга, що рятує націю» та «Шевченків світ в буянні фарб, сплетінні ліній».








                                                               -------------------

     9 березня у школі с.Залісся спільно з сільською бібліотекою проведено дитяче свято присвячене202р з.д.н.Тараса Шевченка .Бібліотекар Гелемейза О.В. розповіла коротко біографію Шевченка, діти під керівництвом вчителя Муц Г.Я. прочитали вірші та намалювали малюнки. Діти також мали змогу переглянути літературу із бібліотеки-філіалу с.Залісся.





                                        ---------------

Нас єднає Шевченкове слово
Тарасе, наш Кобзарю, всюди
Приходиш нині ти, як свій,
Тебе вітають щиро люди
На всій Україні моїй.

     «9 березня 1814 року в селі Моринці на Черкащині в сім’ї кріпака Григорія Шевченка серед темної ночі блиснув на все село один вогник – це народилася дитина. Для пана – нова кріпацька душа, а для України – великий поет, незламний Кобзар. Батьки дали йому ім’я - Тарас» - такими словами розпочалася виховна година «Нас єднає Шевченкове слово» з учнями 1 класу (кл.керівник Здоровега Г.В.) Словітського НВК, які завітали до сільської бібліотеки.
Зав.бібліотекою Вібла Б.П. ознайомила з розгорнутою книжково-ілюстративною виставкою «Вічне слово Кобзаря», презентувала оповідання «Перший олівець» із дитячого журналу «Світ дитини», зачитала вірші «Встала й весна...», «...Світає», «Зацвіла в долині», «Вітер віє, повіває» з книжки для дитячого та молодшого шкільного віку «Грай же, море!». Бойко Б., Притула С. декламували вірші «Садок вишневий коло хати», «Тече вода з-під явора». Присутні розглядали ілюстрації до творів поета.
Також діти ознайомилися із серією автопортретів Шевченка. Особливо сподобався портрет Тараса у вишиванці, який він намалював для продажу, щоб надрукувати свій «Буквар».
Виховна година супроводжувалася мультимедійною анімаційною презентацією «Є в Шевченка народження дата, дати смерті в Шевченка нема».
На заході була присутня заступник директора з виховної роботи Мойса Я.П.
Шануймо нашого поета й національного Пророка, вивчаючи напам’ять його твори, бо його твори – це свята книга України.







                                     ---------------------

Благословенна хай буде година,
І тая хата, і село, що Україні принесла
Найбільшого з великих - сина. (Б. Лепкий)

     До 202-ї річниці з дня народження Кобзаря в бібліотеці-філії села Підгайчики з учням 5-6 класів відбувся перегляд літератури "У бронзі, граніті, пам'яті народній" біля тематичної полички "Пророче Шевченкове слово".



                                     ------------------

12.03.2016 р.

     6 березня бібліотекою с.Трудовач було проведено літературне читання "Шевченкове слово в віках не старіє" та книжкова виставка "Нас єднає шевченкове слово". Про нелегке дитинство Тараса Григоровича Шевченка, його любов до рідного краю, до місця де він народився та виріс розповіла бібліотекар. Діти ознайомилися з книжковою виставкою та читали вірші поета.





                                                            ---------------------

9.03.2016 р.

      У ці березневі дні весь український народ вшановує великого сина української землі Т. Г. Шевченка.
     13 березня 2016 року року працівники Народного дому та бібліотеки-філії с.Ушня 
провели літературний вечір " У вінок Кобзареві".
     Розпочався  вечір віршем " Кобзареві", який прочитала Боднар Я.
     Продовжила захід сценка " Дивовижний світ", за мотивами поеми Б. Стельмаха " Тарас". Глядачі мали змогу прослухати вірш Т. Шевченка 
"Плач Ярославни" (вик. Слабак М. ), поему Т. Шевченка " Думка" ( вик. Курпіта М.), поему Т. Шевченка " Дві тополі" ( вик. Граничко Р. ), уривок з вистави Т. Шевченка " Назар Стодоля",  вірш " Шана Кобзареві" ( вик. Кушнір Д.)
     На завершення бібліотекар Сторонянська О.І. запросила всіх присутніх завітати до бібліотеки,  де наодинці можна пройтися життєвим та творчим шляхом поета, переглянути виставку літератури " З Кобзарем у серці", а також взяти його твори.





                                                               -----------------------

                                         "В полі зору душі і розуму"

     Для дітвори Плугівської сільської бібліотеки наш земляк, який народився в Плугові, а зараз проживає в м. Новий Розділ - письменник Анатолій Городницький подарував свою збірку казок "Казки старого дуба" із серії "Перлини казкового світу". "Казки старого дуба" дають читачеві віру:перед кожною людиною стеляться чимало різних шляхів,і вона неодмінно відшукає свій. Було б бажання.










                                                           --------------------

2.03.2016 р.

      28 лютого 2016 р. з нагоди 145-річчя від дня народження Лесі Українки в бібліотеці-філії с.Ушня був проведений літературний вечір " І схиляю в шанобі чоло перед світлим безсмерттям твоїм".







-----------------------------

     28 лютого в Народному домі с.Підлисся було проведено літературний вечір "Нас слово Лесине на творчість надихає", присвячений 145 р. з дня народження Лесі Українки. Свято підготували зав.Народним домом та бібліотекар с.Підлисся.
                                                        Ірина Крокіс, бібліотекар с.Підлисся





--------------------

З  нагоди145-річниці з дня народження Лесі Українки в бібліотеці-філії с.Залісся оформлино книжкову виставку"Забуття не суджено мені" і проведено огляд літератури  "Дзвінка струна Лесиного слова".

       












                                                          ---------------------

     З нагоди 145 – ліття від дня народженя Лесі Українки у бібліотеці-філії с. Якторів проводилось літературне читання «Дзвінка струна Лесиного слова» за участі учнів 5 – 9 класів.
Присутні учасники заходу прослухали бесіду про багатограність творчості поетеси та розказали улюблені вірші Лесі Українки.
Її невмирущі твори завжди будуть тривожити душі, будити розум, надихатимуть на благороднів чинки, а краса її мистецького слова буде вражати читачів навіть через багато-багато років. Слова поезії: «…я буду крізь сльози сміятись, серед лиха співати пісні, без надії таки сподіватись, буду жити…» стали для сучасної молоді життєвим орієнтиром.




----------------------------

     25 лютого в бібліотеці-філії с.Ремезівці проведено літературну годину "Незгасаюча зірка України". У масовому заході продекламували вірші геніальної поетеси Лесі Українки учні 6 і 9 класів. З вступним словом виступила Лісова З.І., зав. сільською бібліотекою провела перегляд літератури по творчості  Лесі Українки.





                                                    ---------------

     Українська земля має своїх визнаних світом геніїв, які оспівували красу рідного краю, чарівність українського слова, боролися за вічне буття. Бібліотека – філія с. Перегноїв спільно із Народним домом та Перегноївською ЗОШ провела усний журнал на тему: «Лесиними стежками» присвячений 145-й річниці з дня народження поетеси. У фойє школи оформлено книжкову викладку літератури на тему: « Довго щирими сими словами до людей промовлятиму я…»
    Під час проведення кожної сторінки журналу діти читали вірші:
Українка Л. «Надія», «Конвалія», «Сім струн», «Уста говорять.. він навіки згинув», « Хотіла б я тебе, мов плющ обняти»
В кінці проведено бібліографічний огляд літератури: « Незгасаюча зірка України»
    Життя Лесі Українки – це подвиг митця, один із тих подвигів, що підносять людину в очах сучасників, роблять її нетьмарною зіркою в очах потомків.





                                                      -----------------

1.03.2016 р.

     28 лютого 2016 р.у бібліотеці-філії с.Трудовач пройшов усний журнал "Вічно живий голос Лесі Українки". Мета заходу: передати силу і глибину поетичного світу Лесі Укроаїнки, виховувати любов до українського поетичного слова, до Вітчизни та творчої спадщини поетеси, почуття прекрасного.



                                                          -----------------

      "...Я жива! Я буду вічно жити! Я в серці маю те, що не вмирає..."
                                      (Леся Українка)

      25 лютого виповнилося 145 років з дня народження видатної української поетеси Лесі Українки. В бібліотеці с. Куровичі була оформлена книжкова виставка "Незгасаюча зірка України". А також проведено літературну годину "Нас слово Лесине - на творчість надихає" (з учнями-читачами 6, 7 класів).
     Діти читали вірші Лесі Українки "Як дитиною бувало", "Мамо, іде вже весна", "Конвалія", "Мрії" і інші.








                                         ---------------

     В бібліотеці-філії с. Княже до 145-ї річниці з дня народження Лесі Українки спільно з Народним домом було проведено літературну годину "Незгасаюча зірка України", оформлено тематичну поличку "Забуття не суджено мені".





                                        -----------------

Лесиними стежкам
Кругом Лесі Українки
В Колодяжному селі –
Там посходилися діти
І великі, і малі. 
                     Л.Храплива

     Леся – неповторна. Її життя – це подвиг митця, один з тих подвигів, що підносять людину в очах сучасників, роблять її зіркою в очах нащадків...
У бібліотеці-філії с.Словіта був проведений захід до 145-річчя з дня народження Лесі Українки. Читачі-діти прослухали бесіду про життєвий і творчий шлях молодої поетеси. Завбібліотекою Вібла Б.П. прочитала казки «Біда навчить» і «Три метелики», з яких вони дізналися про дружбу, правила товаришування. Також ознайомилися з тематичною поличкою «Леся Українка - дітям».
Сім струн я торкаю,
Струна по струні,
Нехай мої струни лунають,
Нехай мої співи літають...
Леся Українка







                                                        ------------------------

                                            "Забуття не суджено мені"

     26 лютого у бібліотеці-філії с.Плугів проведено бібліотечний урок, присвячений 145 річниці з дня народження Лесі Українки для учнів 7-8 класів. Мета заходу - виховання патріотизму на поезії Л.Українки, популяризація творчості українських класиків, розширення знань творчості поетеси.
     Ця мужня жінка - взірець служіння народові. Її вірші вчать любити Україну, бути мужніми. Устами Мавки Леся каже: Ні,я жива,я буду вічно жити.Я в серці маю те, що не вмира!
Учнями продекламовані вірші поетеси "Конвалія", "Давня весна", "Дощик", "Хотіла б я піснею стати", "Вечірня година".
    Проведено огляд книжкової виставки "Забуття не суджено мені", діти ознайомились з літературою та статтями періодичних видань про життя та творчість Лесі Українки.
    Пам'ять про цю поетесу буде ВІЧНОЮ.







                                                                 ---------------------

26.02.2016 р.

     У бібліотеці-філії с. Гончарівка до 145-ї річниці з дня народження Лесі Українки організовано годину поезії «Дзвінка струна Лесиного слова»


                                                         ------------------

                         Ні! Я жива, я вічно буду жити...

До 145-ї річниці з дня народження великої української поетеси Лесі Українки бібліотека-філія с. Підгайчики спільно з шкільною бібліотекою, організувала для учнів 6-9 класів годину спілкування " Лесиними стежками" та тематичну поличку "Незгасаюча зірка України".



                                                      ------------------------

24.02.2016 р.

     23 лютого у бібліотеці-філії с.Ремезівці відбулося свято рідної мови "Без мови рідної, й народу нашого нема". З вступним словом виступила зав. бібліотекою Гарасимишин О. М. В заході взяли участь учні 6 і 9 класів та вчитель української мови і літератури Ремезівцівського НВК Лісова Зоряна Ігорівна.

 

 


----------------------

     У бібліотеці-філії с. Мала Вільшанка було проведено літературну годину "Лети, наша мово прекрасна, над світом".





---------------------

Зерна любові до рідної мови
О місячне сяйво і спів солов’я,
Півонії, мальви, жоржини
Моря бриліантів — це мова моя
Це - мова моєї Вкраїни.

     В рамках проходження мовного тижня-квесту «Чарівні звуки, рідне слово - моя сердечна українська мова» у Словітському НВК відбулася презентація і обговорення книжкової виставки «Любіть Україну і мову її солов’їну», книги для якої надала зав.бібліотекою-філією с.Словіта
Вібла П.Б.
     Учні початкових класів відвідали сільську бібліотеку. Завбібліотекою провела мовознавчий турнір «Бринить-співає наша мова», а бібліотекар с.Якторів Ониськів Т.І. зачитала висловлювання письменників рідного краю про мову. Вчителі Дудар Г.С. та Здоровега Г.В. ще раз наголосили, що мова це національна ознака народу, розкрили красу і багатство української мови, діти декламували вірші.
     На завершення усі присутні взяли участь у флеш-мобі «Мова – душа народу» та «Нас єднає мова».









                                                        ---------------------

21 лютого - Міжнародний день рідної мови.



     В цей день читачка бібліотеки-філії с. Ушня Дзюбан Роксолана прийняла участь в конкурсі читців, який проходив в районному Народному домі в м. Золочів. Вона читала вірш Т.Шевченка " Титарівна".




                                                       ------------------

В бібліотеці-філії с. Гончарівка проведено літературну годину «Прекрасна наша мова, співуча, колискова».



                                                       -------------------

                                                Рідна мова - духовності основа

    У бібліотеці-філії с.Якторів було проведено урок мови «Рідна мова – духовності основа» з учнями 3 – 6 класів.
«Найбільше і найдорожче добро в кожного наро­ду — це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування» (Панас Мирний)
   На завершення уроку було проведено вікторину « Знавці рідної мови».





                                                              ----------------------

23.02.2016 р.

                                   І народу без мови нема...

Мова кожного народу
Неповторна і — своя;
В ній гримлять громи в негоду,
В тиші — трелі солов'я.
          Л. Забашта

    Рідна мова – це мова, що першою засвоюється дитиною і залишається зрозумілою на все життя. Рідною прийнято вважати мову нації, мову предків, яка пов’язує людину з її народом, з попередніми поколіннями, їхніми духовними надбаннями.
     У жовтні 1999 року на Тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний День рідної мови як привід для роздумів та зосередження уваги на мовному питанні. Починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначають і в Україні.
Це свято відзначають і у с.Бужок. Напередодні 19 лютого у Бужківській ЗОШ спільно із бібліотекою-філією та Народним домом с.Бужок проведено урок –гру «І народу без мови нема…»
     Із вступним словом виступила вчитель Крокіс Г.В.. Вона також провела з дітьми вікторину, що виявляла у дітей знання з рідної мови, з якою діти прекрасно справилися. Продовжили вести урок-гру вчитель Ціж Н.М. та бібліотекар Алексевич Н.С. Діти із задоволенням розгадували загадки, розв’язували різного роду мовні задачки, віршували. Виконували завдання на швидкість. На завершення обидві команди об’єдналися та з окремих слів склали вислів: «Чужу мову можна вивчити за шість років, а свою треба вчити все життя».
Всі весело та з користю провели час.
                                                                Бібліотекар Алексевич Н.С.





                                                      ---------------------

     Бібліотека-філія с. Перегноїв спільно з Народним домом провела годину пам᾽яті « Вшануймо Героїв Небесної Сотні» (р. гр. чит.)
Біля стенду «Герої Небесної Сотні» оформлено книжкову викладку літератури «Майдан – АТО - зона боротьби за незалежність»



                                                               ---------------------

    20 лютого - це день присв'ячений пам'яті героям Небесної сотні, які загинули під час розстрілів Євромайдану у 2014 році. Спасибі вам, що ви стояли міцно. Стояли, бо незнали вороття...
Спасибі раненим й загиблим,
Бо не ховали ви від куль свої життя.
    В бібліотеці-філії села Підлисся була проведена історична година "АТО - Майдан - боротьба за незалежність".
                                                    Ірина Крокіс, бібліотекар села Підлисся





                                                                     ----------------

                                 "Небесна сотня. Життєві сторінки історії"

19 лютого 2016 року у День вшанування памяті Героїв Небесної сотні в
бібліотеці-філії с. Ремезівці пройшла презентація книг Андрія Кокотюхи
"Вогняна зима", яка присвячена подіям на майдані та «Заради життя», яка
створена за ініціативи Тетяни Тихонової та Надії Каркулевської. Змакетував
та видав книгу Тарас Подвірний, долучилися до видання меценати. Книга
присвячена Віталію Бахуру – Герою АТО із Золочівщини, що віддав своє
життя за Україну.






                                                        --------------------------

                                                "МАЙДАН.НЕБЕСНА СОТНЯ"

Пам'ять про загиблих вірних синів і дочок України ніколи не згасне
в наших серцях. Герої не вмирають, вони стають легендою,взірцем
для майбутніх поколінь. Бо ж свідомо боротися і віддати життя
за Батьківщину - це подвиг. У бібліотеці-філії с.Плугів організовано
виставку-реквієм пам'яті героїв Небесної Сотні.



Слава Україні!
Героям Слава!
"Небесна сотня".Хто вони,ці люди?
Чиї це діти?І якого роду?
Вони злетілись в Київ звідусюди.
Це цвіт свободи українського народу... В.Шостак

                                                                           ------------------

                                                    ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ!

     Саме цими словами Україна проводжала в останню путь своїх синів та дочок. Тих, хто загинув за свою країну, за свій народ. Ті, для кого "справедливість", "гідність", "свобода", "Україна" були не просто словами, а сенсом їх життя.
     Спочатку вони вимагали право вибору. Потім їм довелось вимагати право жити. Вони гинули, але не здавались...Так на Майдані з'явилась сотня − Небесна.
     В дні пам’яті Героїв Небесної Сотні у бібліотеці-філії с.Якторів було оформлено тематичну поличку та проводився урок мужності «Майдан – зона боротьби за незалежність». Для нас є святим обов'язком гідно вшанувати Героїв.





                                                              -----------------------

                                           "Небесну Сотню, Господи , прийми..."

Небесну Сотню , Господи, прийми....Такими словами розпочали годину пам’яті , яка була проведена в бібліотеці-філії с.Ушня 21 лютого 2016 року.
Небесна Сотня - це наш біль і наша гордість, це наші сльози і наш душевний щем вдячності за все те , що вони зробили для нас . І ми повинні пам’ятати про наших героїв, згадувати їх у своїх молитвах , адже вони поклали свої голови за наше майбутнє.






                                                                --------------------

     У бібліотеці-філії с.Струтин на вшанування пам'яті Небесної Сотні організовано тематичну виставку літератури "Вони віддали своє життя за Україну".


                                                            -------------------

     У бібліотеці-філії села Сасів 17 лютого відбулася зустріч в честь пам'яті учасників Майдану та АТО. На зустрічі був присутній Лис Тарас, який був учасником АТО та Сушанська Наталія, яка від початку і до кінця була на Майдані. Сьогодні багато патріотів та наших односельчан воюють в зоні АТО захищаючи свободу, незалежність та територіальну цілісність України. Після цієї зустрічі у всіх "прокинулось" почуття патріотизму, шанобливого ставлення до Батьківщини та гордості за наших захисників.



                                                                 ---------------------

9.02.2016 р.

     7 лютого 2016 р. у Народному домі с. Вижняни відбувся благодійний концерт на підтримку воїна АТО .З концертом приїхав о.Ярослав Малий та Галина Миколяш. Пісні у їх виконанні звучали різноманітні . Присв"ячені великому композитору І. Івасюку, воїнам АТО, нашій Україні, а також пісні про кохання.Після концерту гості завітали у бібліотеку, де поділились з бібліотекарем враженням про прочитану останню книгу та про свої переживання .






---------------------------

5.02.2016 р.

                                           Павло Тичина
У бібліотеці-філіал села Сасів було оформлено виставку з нагоди святкування 125 років з дня народження великого письменника Павла Тичини. Цей поет запам'ятався як творець "Сонячних кларнетів".


                                                                    -------------------------

3.02.2016 р.

     2 лютого шанувальники української літератури відзначають 115 років від дня народження В.П. Підмогильного. Валер’ян Петрович Підмогильний — український письменник і перекладач, один з найвидатніших прозаїків українського «розстріляного відродження». Автор роману «Місто». Людина, що зробила величезний внесок в літературу України.
     Напередодні, 31 січня, у бібліотеці-філії с.Бужок проведено літературну годину «В.П. Підмогильний – прозаїк українського розстріляного відродження». Учасники заходу дізналися багато цікавої інформації про життя та творчість письменника, переглянули презентацію « Валер’ян Підмогильний » , переглянули книги цього автора.
                                                                                                                                                                                 Бібліотекар Алексевич Н.С.





                                       ------------------------------

Стоїть сумна, похилена верба...
То Україна і її судьба...
Горить, немов свіча, тополя —
То України горда доля.
Червоні люди, в снігу калина —
То України сліз краплини...

     Світова історія знає багато жертв в ім'я ідей, але аналогічної Крутам не було. 29 січня 1918 року біля невеличкої станції Крути на Чернігівщині сталась трагедія, яка сколихнула, пробудила всю Україну. У цей день жменька юнаків у нерівному бою віддала своє життя, але відстояла честь України...
     29 січня у Бужківській ЗОШ спільно із бібліотекою-філією с.Бужок проведено годину-реквієм «Тим, що невинно загинули – присвячується…», де вшанували тих, хто загинув під Крутами, і невинно розстріляних у Бабиному Яру, і тих, хто загинув на Майдані і на Сході України. На сьогоднішній день не можливо говорити про історичні події, не проводячи паралелі із теперішніми подіями.
    Коротко про ці події розповіли дітям вчитель Ціж Н.М. та бібліотекар Алексевич Н.С. Опісля діти переглянули відеоролики про жахи Бабиного Яру та про бій під станцією Крути. Учні також мали змогу переглянути книги, що запропонувала бібліотекар. На останок присутні вшанували загиблих «хвилиною мовчання» та передали по класу «свічку пам ’ яті».
                                                                                                                                                                                 Бібліотекар Алексевич Н.С.





                                                             ---------------------

     22 січня вся Україна відзначала День Соборності. Це подія, яка мала величезне значення для встановлення української державності, важливий крок нашої держави на шляху до незалежності. Тому цей день не залишили поза увагою і в с.Бужок.
     22 січня в Бужківській ЗОШ проведено годину історії "Соборність рідної землі - основа нації й народу", яку підготували спільно вчителі Ціж Н.М., Крокіс Г.В., та бібліотекар Алексевич Н.С. Учні прослухали інформацію про подію, що відзначалася, дізналися про її історичне значення для нашої держави, переглянули відеоролик про ці події, що підготувала Ціж Н.М. та розповідали вірші, які підготували із бібліотекарем Алексевич Н.С. до проведення заходу долучилась і вчитель англійської мови Гнуча К.В. Діти також мали змогу переглянути літературу із Бібліотеки-філії с.Бужок, в якій описані ці події.
                                                                                                                                                                                  Бібліотекар Алексевич Н.С





                                                 -------------------

     29 січня відзначили річницю бою під Крутами. Так і в бібліотеці села Підлисся пригадали події 1918 року, які залишились у пам'яті кожного українця і була проведена історична година "Крути - символ нації і честі".

                                                        Ірина Крокіс, бібліотекар с. Підлисся


                                                                         ------------------

                                                 Крути - наша слава, честь, історія

     Під такою назвою було проведено годину памяті у бібліотеці-філії с.Підлипці. Наша історія знає багато трагічних сторінок, що вкарбувалися у свідомість наших людей нечуваним страшним болем, смутком і жалем за нанесені втрати . Крути - свідок нашої трагедії , слави , честі і безсмерття борців , що впали за волю України .
     Плач же бідна Україно, за вірними синами . Плач і готуй нових таких же щирих оборонців , таких же незламних і міцних борців , бо ще довго і тяжко боротися доведеться за своє щастя !
На заході читалися вірші Б.Стельмаха "Крути" , Р.Завадовича "Три сотні під Крутами" , В.Сосюри "То не вітер віє" , Б.Антонича "Крутянська пісня" , Я.Тимчишин "А чи знаєш ти юначе"






                                                                   ------------------

                                                   День пам'яті героїв Крут
29 січня українська громадськість відзначає День пам’яті героїв Крут. Зав. бібліотекою-філією с. Ремезівці Гарасимишин О.М. проведено годину пам'яті "Крути-символ нації і честі". На заході виступили вчитель історії Жеграй І.М. , шкільний бібліотекар Ремезівцівського НВК Замківська М.М та учні 10 класу.






                                        --------------------

2.02.2016 р.

Крути – символ нації і честі
Минає час, та в пам’яті жива
Ота над Крутами страшна заграва...

     29 січня 1918 року поклали свої голови на крутянських полях майже 300 стрільців. Історія знає багато жертв, але такої сторінки вона ще не розгортала перед людськими очима.
У 1 класі Словітського НВК І-ІІІ ступенів (кл.кер.Здоровега Г.В.) було проведено виховну годину «Ластівки над Крутами». Також учні переглянули книжково-ілюстративну виставку «На Аскольдовій могилі – український цвіт», яку підготувала зав.бібліотекою-філіє с.Словіта Вібла.Б.П. Були прочитані вірші П.Тичини та Б.Стельмаха, присвячені сміливим юнакам.
Крути. Наша слава і честь. Герої живуть і житимуть довіку!




                                                      ---------------------

Знає хай людина кожна, жартувать з вогнем не можна!
Є така професія – людям помагати,
У біді, що сталася, руку подавати.
Є така професія – зберегти життя
Від вогню безжального ради майбуття.

                                   29 січня - День працівників пожежної охорони.

    В рамках проведення тижня протипожежної безпеки до учнів 1 та 4 класів Словітського НВК завітала завбібліотекою с.Словіта Вібла Б.П., яка ознайомила школярів з книжково-ілюстративною тематичною поличкою «Будь обережний з вогнем!», провела бесіду «Знає хай людина кожна, жартувать з вогнем не можна», презентувала дітям «Абетку безпеки» В.Гуріної. З книги учні читали вірші «Як залишатися вдома без мами».





                                                      ----------------------

     Днями виповнилось би 86 років з дня народження легендарного дитячого письменника Всеволода Нестайка. Його творчість користується популярністю у широкої аудитрії незалежно від віку, статі та соціального статусу.
     У бібліотеці-філії с.Плугів є багато творів письменника, які користуються великою популярністю серед дітей і є найбільш читаючими книгами.
Це "Країна сонячних зайчиків","Чудеса в гарбузах","Тореадори з Васюківки","Незвичайні пригоди в лісовій школі","Одиниця з "обманом","Слідство вели".
     Книги Нестайка - Країна Дитинства, створена Всеволодом Нестайком.




                                                    --------------------------------

26.01.2016 р.

                            "Соборність рідної землі-основа нації й народу."

Бібліотекою-філією с. Гончарівка проведено історичну годину "Соборність рідної землі - основа нації й народу" для учнів 7-9 класів Гончарівської ЗОШ.


                                                             --------------------

      Нещодавно закінчилось святкування Різдва Христового. Користувачі бібліотеки-філії с.Підлисся - від дорослих до найменших - взяли активну участь у різдвяних дійствах: колядували, віншували, ходили з вертепом.

                                                         Ірина Крокіс, бібліотекар с.Підлисся




                                                          -------------------------

                                              "Вертеп"
У неділю 17 січня бібліотекар бібліотеки-філіал села Сасів разом із завклубою провели "Вертеп" у "Народному Домі". Глядачі були вражені від Мошка та Сури. Діти дуже гарно колядували та прославляли в віршах Ісусика.

                                                      ----------------------

     28 січня в Народному домі с.Струтин відбулося театралізоване дійство "Різдвяний вертеп" (спільна робота бібліотеки, школи, Народного дому).





                                                               ----------------------

                           "Від хати до хати коляда лунає"!

Свято проведено бібліотекою - філіалом села Зашків спільно із школою!





                                        -------------------

                    "Яскрава зіронька Різдва і досі нам сія."

     Гончарівською сільською бібліотекою-філією спільно із школою та Народним домом проведено народознавче свято.





                                                 -----------------------

22.01.2016 р.


                                   "РІЗДВЯНА ФЕЄРІЯ"

     17 січня 2016 року до бібліотеки-філії с.Ушня завіталиучасники фольклорного колективу Народного дому с.Ушня з святковим дійством "Від хати до хати коляда лунає"





                                                     -------------------

     10 січня2016 року в бібліотеці-філії с.Ушнябуло проведено урок народознавства"Різдвяна феєрія" для юних читачів бібліотеки. Учні 6-8 класів Ушнянської ЗОШ І-П ст. познайомилися із стародавніми звичаями та традиціями святкування Різдва, з веселим різдвяним дійством - вертепом.





                                                           -------------------

16.01.2016 р.

                                        ЯЛИНКА СВОЇМИ РУКАМИ
Різдво - свято, до якого готуються заздалегідь. У бібліотеці с. Бужок теж до Різдвяних свят готувалися активно: бібліотекар оформила виставку-вітрину "Зима прийшла, свята принесла".
3 січня проведено майстер клас по виготовленні різдвяного віночка.
А 5 січня знову запрацювала Міні-майстерня стародавньої іграшки, де всі дружньо виготовили дві ялиночки, які будуть прикрашати церкву с.Бужок всі Різдвяні свята. Працювали дружно та злагоджено. напередодні хлопці заготовили соснові гілки, зробили основу для ялинки. Дівчата малювали шишки в білий колір. Разом плели ялиночки та прикрашали їх.
Разом зробили корисну, цікаву, повну емоцій справу, на радість собі та іншим.





                                               -------------------------------

12.01.2016 р.


    Прийшли зимові свята,а з ними і дитячі канікули. Ці свята супроводжуються пустощами, розвагами, жартами, колядками. Особливо цих свят з нетерпінням чекають діти. На зимових канікулах учні завітали у бібліотеку-філію с.Плугів, щоб своїми руками виготовляти новорічні прикраси, а ще їм було запропоновано огляд дитячої періодики.




                                                                ------------------------

10 січня 2016 р. у Народному домі с. Вижняни спільно із сільською бібліотекою відбулося святкове дійство "Колядують зорі на Різдво щороку". З давніх-давен Різдво Христове - не лише величний спомин, а й найпевніший шлях до спасіння роду людського. Для кожного вірянина свідомого свого призначення у світі цьому, сутність Різдва є, щонайперше, ствердженням правдивої віри та світлої радості, очищенням душі, як і надією на життя вічне. І, водночас, пошуком одвічної Божої любові, що є найсвятішою благодаттю для усіх. У нас, в Україні, магія різдвяних днів нерозривно пов’язана і з численними традиціями, серед яких одне з найважливіших місць займають колядки та різноманітні святкові віншування. Коляда, переходячи з покоління в покоління, є отим чистим джерелом, яке наповняє людські серця щедрістю і добротою, тим самим наближаючи їх до Бога.
Вінчую Вас з Різдвом Христовим!
Щоб пройшли весело свята,
Щоб сім’я була багата,
Щоб весела була коляда
Щастя й радість принесла.
Щоб Ісус маленький, що родився нині
Приніс щастя, радість всій вашій родині

Хай вашу хату все зло оминає,
Живіть в мирі і злагоді.
Христос ся рождає!























Немає коментарів: