Загальна кількість переглядів сторінки

пʼятниця, 31 грудня 2021 р.

   Наші новорічні вітання усім шанувальникам бібліокафе "Книгогурманіка". В останній день 2021 року пропонуємо для книгодегустації чудову книжку польського письменника Марцина Мортки "Дракон з-поза паркану".
     Марцин Мортка народився 5 квітня 1976 р. в місті Познань, Польща Навчався на факультеті сучасних мов Університету ім. Адама Міцкевича у Познані. Екскурсовод (вузька спеціалізація – Ісландія), влаштовує щорічні екскурсії для туристів Ісландія.
     Вчитель англійської та норвезької мови, (раніше працював у школах Pobiedziskach, загальноосвітньому Ліцеї ім. Карла Marcinkowskiego у Познані, школах Іноземних Мов «Програма-Белл» та «Емпік»). В даний час веде власну Мовну Школу Willows. Марцін Мортка любить скандинавський епос, а ще, звичайно, вигадувати казки для дітей та писати фантастичні романи для дорослих. Літературний дебют автора відбувся в 2003 (роман Остання сага, дія роману відбувається в середньовічній Скандинавії в період введення християнства). З 2012 року книги Мартіна спрямовані не лише для дорослих та підлітків, з'являються оповідання та для найменших.
     Казкар, мрійник і трудоголік - рідко коли йому вдається прожити день без написання бодай рядка. Любитель середньовічних хрестових походів, великих вітрильних кораблів наполеонівської доби та скандинавських настроїв. Любить каву, подорожі та усамітнення. Його найбільша цінність - це сім'я. Любить запах вітру і нічне читання. Влітку воліє працювати в саду і ходити босоніж по траві. Мріє написати бездоганну казку.
     "Дракон з-поза паркану" - книга захоплива, динамічна, з карколомними поворотами сюжету і несподіваною (але, звичайно, доброю) розв'язкою. Сюжет такий: в місцевості під назвою Драконяча Пуща живуть справжнісінькі дракони. Вони зовсім різні: товстенькі, триголові, в окулярах, ледачі і серйозні. Наш головний герой, дракончик на ім'я Дмухлик, не може вирішити, який він, тобто, що в ньому незвичайного? Пошук свого "я" - важлива мета Дмухлика, а поки він експериментує з собою, сумлінно виконує обов'язки, працюючи в драконячій поліції. Навіщо драконам поліція, адже живуть вони цілком мирно? Але ж ні, з-поза паркану, який знаходиться на краю Драконячої Пущі, до них частенько приїздять в пошуках пригод лицарі короля Головка. Ох уже ж ці лицарі, що верещать, штрикаються своїми мечами та заважають спати. І ось одного разу, коли Дмухлик зі своїми друзями чергував (спав) біля Паркану, сміливий і трохи нахабний лицар Сергій порушив спокій патруля. І закрутився сюжет, повний пригод. Як в будь-якій пристойній історії про лицарів, тут є принцеса - приз на лицарському конкурсі звитяг. Та наша Ізабела - принцеса не проста, а зі своїм норовливим характером, який ще не раз змінить долю і лицаря Сергія, і дракона Дмухлика. В історії присутній і злий маг - чарівник, підступний і небезпечний. Тут є і Король, який настільки заклопотаний поповненням державної скарбниці, що не помічає тої шкереберті, яка навколо відбувається. Бінго! Словом - це захоплюючий екшен для діток 5+. Це історія про пошуки себе і своїх чеснот, про зраду і хитрість, про довіру, доброту, безкорисність і дружбу.  Рекомендуємо діткам і батькам. Цікавого новорічного читання!


         В останні робочі хвилини старого року міська дитяча бібліотека вітає усіх своїх користувачів та прихильників з прийдешнім Новим роком!  Хочемо всім побажати, щоб в Новому році з нами сталося те саме диво, про яке ми всі так мріємо. Хоч у кожного воно своє, але воно обов'язково найнеобхідніше і найважливіше. Бажаємо, щоб всі ми були живі і здорові, щоб займалися тим, що приносить нам задоволення. Бажаємо досягати нових вершин і самореалізовуватися. А ще бажаємо, щоб майбутній рік приніс нам стільки радощів, скільки днів у році, і щоб кожен день дарував нам посмішку і частинку добра. Нехай все, що ми планували, обов'язково збудеться: все те, що хотіли почати, - почнеться, а що хотіли закінчити - закінчиться. Нехай наступного року ми всі станемо щасливішими і добрішими, а світ відкриє нам нові двері!



пʼятниця, 24 грудня 2021 р.

     Вітання усім прихильникам бібліокафе "Книгогурманіка".  Сьогодні у нашому книгоменю  надзвичайно цікава книжка норвезької письменниці Марії Парр "Тоня Ґліммердал". 
   Марія Парр (норв. Maria Parr, 18 січня 1981, хутір Фіско, комуна Ванюльвен, Норвегія) – норвезька дитяча письменниця.
Дебютувала в літературі 2005 року книжкою "Вафельне серце".    
     "Вафельне серце" отримало вельми прихильні відгуки, 2011 року за цією книжкою знято багатосерійний художній фільм. 
      Після виходу книжки у світ  М.Парр навіть назвали "новою Астрід Ліндґрен". 
      2009 року вийшла  її друга книжка  – "Тоня Ґліммердал", яку було удостоєно престижної норвезької літературної премії Браги в категорії "дитяча література". Головна героїня твору, рудоволоса Тоня – безстрашна, спритна і вперта. 
      Марія Парр пише новонорвезькою мовою. Товариство підтримки й розвитку новонорвезької мови "Норегс Моллаг" (Noregs Mållag) двічі присуджувало їй премію "За дитячу літературу новонорвезькою". Обидві книжки письменниці перекладено багатьма мовами.

Головні нагороди

Премія "За дитячу літературу новонорвезькою" (2005, за "Вафельне серце")

Премія фонду вікарія Альфреда Андерсона-Рюстса (2006, за "Вафельне серце") та багато иншого

Премія Уле Віга (2009)

Премія Браги (2009, за "Тоня Ґліммердал")

Літературна премія Асоціації норвезьких критиків "За найкращу книгу для дітей та юнацтва" (2010, за "Тоня Ґліммердал")

Премія Luchs (Німеччина) (2010, за "Тоня Ґліммердал").

Отож...    Тоня Ґліммердал — єдина дитина на цілий Ґліммердал. Їй скоро десять років, у неї руді коси, ластовиння на колінах і дуже непосидюча вдача. Найкращий Тонин друг — старенький Ґунвальд, її хрещений батько. З ним можна говорити про все на світі. Колись він був скрипалем, а тепер варить їй із плиток справжнього шоколаду какао, майструє снігокати і, здавалося б, і дня не може прожити без Тоні. Та от чи справді вона його добре знає?         Коли Ґунвальд потрапляє до лікарні, Тоні відкривається величезна таємниця, яку, виявляється, знали всі, крім неї! І ця таємниця така приголомшлива, що може зруйнувати їхнє затишне життя в Ґліммердалі. Поки веснарозтоплює сніг і змушує гори сяяти, а річку клекотіти, мала гуркотоня Ґліммердалу робить у се для того, щоб її найкращий у світі друг Ґунвальд знову став щасливий і почав грати на скрипці... 

Цікавого та приємного книгодегустування!



середа, 22 грудня 2021 р.

                                                        Свята наближаються!
      Усі, як дорослі так і діти, в передчутті веселих, теплих, родинних зимових свят. А їх зима дарує нам чимало. Та найбільш улюбленими є день  святого Миколая, Новий рік, Різдво. Всі поспішають прикрасити свої домівки, поселити в них на певний період красуню-ялинку. Наша бібліотека теж  активно готується до зимових свят. На абонементі для дошкільників та учнів 1-4 класів у нас розташувалася справжня бібліоялинка, яка тішить маленьких відвідувачів, а читальному залі організовано тематичну виставку-презентацію "Феєрія зимових свят".




пʼятниця, 17 грудня 2021 р.

     Гарного зимового дня усім прихильникам бібліокафе "Книгогурманіка". Сьогодні пропонуємо вам до книгодегустації чудову казкову історію для дошкільників  Оксани  Демченко "Країна Замазурія".
     Оксана Демченко - сучасна письменниця. Вона пише в жанрі бойового фентезі, але декілька книг написала й для дітей. 
     "Країна Замазурія - це  чудова книга із серії "Моя казкотерапія". Повчальна історія про Чорнявчика - чорного-пречорного кошенятка, яке ой як не любило вмиватися, чистити зубки і чимдуж втікало від гребінця. Через свою неохайність котик дуже погано пахнув, і не мав друзів; адже усі мешканці двору боялися забруднитися від нашого героя. Хоч матуся кішка ретельно привчала Чорнявчика до чистоти, йому зовсім не вірилось що існують маленькі злі мікроби. Не вірилось, аж поки не побачив їх на власні очі. Так так, у казках буває і таке. Наш герой якось гуляючи лісом потрапляє у країну Замазурію, місце де жили страшні і величезні мікроби-чудовиська. Що з ним трапилось там, і як знайде він дорогу додому? Чи допоможуть йому тепла вода і мило. Чи стане він охайним, і дбатиме про гігієну тіла; чи дбатиме також і про чистоту в власній кімнаті? Чи навчиться порядку? Дізнатись про це ви зможете, прочитавши цю надзвичайно цікаву та повчальну казку.
    Приємної книгодегустації!




      Сьогодні, 17 грудня, напередодні дня св. Миколая, бібліотекарі міської дитячої бібліотеки знову завітали до ОЗЗСО №3 із годиною духовності "Миколай до нас спішить", до учнів 4 класу. Дітки активно поспілкувалися із бібліотекарями, розповіли про свої листи із проханнями  до Миколая, поспівали пісень про Святого Миколая, переглянули мультфільми, познайомилися із легендами та книгами про Миколая-Чудотворця. 
     Щиро дякуємо класному керівнику 4 класу М.В.Богонюк за співпрацю та бажаємо щедрих дарунків від св.Миколая.








четвер, 16 грудня 2021 р.

                                                            Миколай до нас спішить

     Немає на землі душі, яка б не горнулася до Святого Миколая. Ми звертаємося до нього зі своїми потребами, проханнями, бо знаємо, що він може подати нам руку допомоги.
     Та найбільш на це свято чекають діти. Бо Миколай-Чудотворець піклується про дітей, направляє їх на праведну дорогу, дарує подарунки. Про те, що діти найбільше чекають на Святого Миколая переконалися бібліотекарі міської дитячої бібліотеки, завітавши 15 грудня до учнів 1, 2, 3-А та 3-Б класів ЗОШ І-ІІІ ст. №3  з годиною духовності "Миколай до нас спішить".  Усі діти приймали активну участь у заходах: не лише уважно слухали бібліотекарів, але й самі співали пісні про св.Миколая, ділилися своїми знаннями про Чудотворця, із цікавістю переглядали мультики про Миколая та розповідали про свої проханнями до нього, переглядали книги, які бібліотекарі принесли з тематичної виставки літератури до дня Святого Миколая, яка організована в міській дитячій бібліотеці.
     Щиро дякуємо класним керівникам І.О.Єрмаковій, Л.О.Степовій, А.Л.Любинецькій та І.Я.Мединській за співпрацю та бажаємо щедрих подарунків від Святого Миколая!

















вівторок, 14 грудня 2021 р.

      Надворі - казкова зима, а в нашій міській дитячій бібліотеці нові зимові бібліовікна. На них ожили справжні зимові історії, казки, свята у хурделиці витончених сніжинок.

                          





пʼятниця, 10 грудня 2021 р.

      Вітання усім шанувальникам бібліокафе "Книгогурманіка".  Сьогодні хочемо запропонувати для дегустації книжку відомої дитячої письменниці Валентини Вздульської "Євині ями".
     Валентина Вздульська - дитяча письменниця, редакторка, оглядачка дитячої літератури. Народилася 1983 року в м. Фастів на Київщині. Отримала освіту в Національному університеті «Києво-Могилянська академія». Працювала журналісткою на радіо, в газетах, в  інтернет-виданнях. Авторка казок та оповідань для дітей. Співзасновниця блоґу про сучасну дитячу літературу «Казкарка». 
     Авторка книжок «Вертихвіст», «Подорож листа», «Плутон», «Вільям Шекспір» (біографія для дітей) «Велике перевтілення», «Фея сховалася», «Я - Кіліманджаро» та ін. Співупорядниця книжок «Чат для дівчат», «Окуляри і кролик-гном», «Листи на війну. Діти пишуть солдатам».
     За книжки «Плутон» і «Вільям Шекспір» отримала відзнаки «Топу БараБуки» у 2016 і 2018 роках.
     То що ж це за книжка "Євині ями"? 
     ...Навіщо Євині батьки ціле літо риють ями десь на півдні України? Вони вивчають давнє минуле, шукаючи під землею всілякі старезні уламки. Якщо пощастить, можна знайти цілий скарб — наприклад, скіфську пектораль! А Єва вивчає, як влаштована робота археологів, вирушаючи до них на розкопки.
      Приємного книгодегустування!


четвер, 9 грудня 2021 р.

     І на календарі, і за вікном - справжня зима з пухнастим снігом, легеньким морозцем та казковим краєвидом. У нас, міській дитячій бібліотеці,  теж зимовий настрій. Адже у читальному залі для юних читайликів організовано святкову  тематичну виставку-інсталяцію літератури "Літературне віконце: книжкова заметіль" та водночас фотозона.
     Запрошуємо  всіх до нашого зимового віконця та сніжного читання! 




пʼятниця, 3 грудня 2021 р.

     Вітання усім шанувальникам бібліокафе "Книгогурманіка". Цього по-справжньому зимового, чарівного, сніжного дня хочемо запропонувати до дегустації захоплюючу книжку М. та С. Дяченків "Мишачі та мушачі, а також курячі пригоди", що припаде до смаку усім юним читайликам. 
     Марина та Сергій Дяченки - подружжя українських письменників-фантастів; визнані найкращими фантастами Європи та авторами кращого фантастичного роману початку ХХІ століття. Автори близько 200 авторських книг (разом із перекладами іншими мовами, перевиданнями) загальним тиражем в більш ніж мільйон примірників. Пишуть українською та російською мовами. Дебютували у 1994 році романом-фентезі «Брамник», за який отримали премію «Єврокону» (1996). Марина та Сергій Дяченки – лауреати більш ніж 80 літературних нагород у царині фантастики, 2005 року на Всесвітніх і Всеєвропейських зборах фантастів «Єврокон» у Глазго їх було визнано найкращими фантастами Європи. На загальноєвропейській конференції фантастів «Євроскон-2008» в Москві їх роман «Vita nostra» був удостоєний Премії Премій як кращий фантастичний роман початку ХХІ століття. У 2007 році Дяченки ввійшли в «ТОП-100 самих впливових українців» за версією журналу «Кореспондент». У 2011 році їх документальний кінофільм «The will of Victory (A Doc Opera)» про Другу світову війну, створений в співдружності з американськими кінематографістами, був висунутий на здобуття премії «Оскар», а також став лауреатом кінофестивалю 2012 року у Пасадені, США.   У 2013 році переїхали на постійне проживання до США.
     М. та С. Дяченки автори ряду книжок для читачів молодшого шкільного віку: "Повітряні рибки", "Габріель і сталевий Лісоруб", "Летючий капелюх", "Про Стаску та чудовиськ", "Дивовижні пригоди звичайних речей", "Мишачі та мушачі, а також курячі пригоди", "Приголомшливі пригоди просто поруч", "Пригоди Марійки Михайлової", "Ключ від королівства", "Королівська обіцянка" та інші.
     "Мишачі та мушачі, а також  курячі пригоди" - захоплююча книжка  про "паралельний Всесвіт", де маленькі мишки говорять англійською і дуже хочуть, щоб їх помітили хоча б коти, мухи мріють про "солодке бджолине життя" і поїздки в таксі, а кури чого тільки не несуть, буває, що й ...екскаватори у них вилуплюються!
     Ось про такі незвичайні пригоди ви можете прочитати у цій веселій, з кумедними малюнками Анжели Босенко, книжці від відомих письменників Марини та Сергія Дяченків.
     Приємної, затишної та теплої книгодегустації!


     
                                           Роман Завадович: довге повернення додому
      Про Романа Завадовича (1903-1985), українського письменника, редактора, журналіста, педагога, громадського, культурного і церковного діяча, народженого в селі Славній на Тернопільщині, на Золочівщині знають небагато. А він і наш земляк. З нашої землі - його коріння. З села Ремезовець походив його дід по матері священник Маморський. У цьому селі могили його діда і батька. У Ремезівцях аж до еміграції 1944 року вчителювала його мама пані Олена Завадович. Завадович працював учителем середніх шкіл Золочева.
     У Ремезівцях увесь свій час віддавав "Просвіті", хорові, гурткам, дитячому садочкові.
     Звідси 1944 року разом з родиною вирушив у далекі світи. Там, на чужині, 
тужив за рідною землею. А ще багато творив.
     Діяльність Романа Завадовича, що друкувався під псевдонімом Роман зі Славної, Роляник, Володимир Переяславець, М.Маморський, М.М., була багатогранною та присвяченою Україні.
     Твори Р.Завадовича були широко відомі в Україні 40-х років і в діаспорі. На його вірші складали музику Балтарович, Ярославенко, Безкоровайний, Залеський, Білогруд, Шуть.
     У Чикаго було засновано спеціальний фонд для видання творів письменника (1976р.). За літературну працю на користь української визвольної ідеї письменник був відзначений Почесною грамотою "За творчу працю для української молоді", медаллю-хрестом від Українського Вільного Козацтва.
     Дуже багато творів Р.Завадович написав для дітей. А став письменником для молодшого покоління, по-перше, тому, що в нього було відчуття і розуміння дитячої душі, бо письменник для дітей мусить в якійсь мірі залишатися дитиною і дивитися на світ, як дитина. По-друге, письменник розумів, що так звана "золота доба" дитячої літератури фактично закінчилася з творчістю І.Франка, і цю порожнину треба було заповнювати. По-третє, Завадович ніколи не забував вислову Богдана Лепкого, що "діти - це частина народу, до якої належить  майбутнє", а ще краще сказав Христос, вказуючи на дітей: "... бо таких є Царство небесне".
     В Україну ім'я Романа Завадовича повернулося у збірках "Зборівщина" (1985 р.) і "Золочівщина. Земля Маркіяна Шашкевича" (1982 р.)
1999 року у Львівському видавництві "Світ" вийшла "Антологія релігійної поезії" у якій вміщено дві поезії Романа Завадовича на релігійну тематику. 1992 року в Тернополі  видана збірка "Три казки", куди увійшов твір Р.Завадовича про "Хруща-листоношу, що вмів раду собі дати". 1995 року теж у Тернополі перевидана книжка Романа Завадовича "Пригоди Гномика Ромтомтомика". Того ж року за цим твором у Тернопільському театрі ляльок поставлена вистава "Добродушко". 
     Українські діти мають змогу побачити на сцені не чужих покемонів і бетменів, а щирих добродушків, які і назвою своєю, і справами, і ментальністю набагато ближчі й рідніші маленьким українцям.
     У 2013 році побачила світ книга Р.Завадович "Повернення", що вийшла за ініціативи Марії Смереки та Оксани Криницької, яка вміщує найкращу літературну спадщину нашого славетного земляка.
     Роман Завадович вірив у своє повернення до рідного краю. Мрія письменника нині збувається. Він повертається до нас своїми щирими віршами, тугою за рідним краєм, великою любов'ю до України. 



четвер, 2 грудня 2021 р.

     Зима повноправною господинею завітала до нас. Хоч зрідка, але тішить нас невеликим сніжком, щипле холодним вітром, пробує настрашити морозцем. А в  міській дитячій бібліотеці до затишку, тепла та цікавого читання запрошує виставка-інсталяція "Бібліокамін: гаряче читання холодних днів".


 

субота, 27 листопада 2021 р.

                                              Голодомор: незагойна рана України
     Щороку у четверту суботу листопада Україна і світ вшановують пам'ять жертв Голодомору 1932–1933 років. Цьогоріч – це 27 листопада.
     Багато трагедій пережив український народ, але жахливішого лиха, як Голодомор 1932-1933 років, історія не знає. Коли гинуть люди від стихійного лиха, аварії літака чи потягу,  виверження вулкану - це одне. Коли люди гинуть на війні, захищаючи свою батьківщину від ворогів, - це друге.  А коли люди гинуть від голоду - це зовсім інше. Особливо - голоду який створили навмисне. 
     В ті часи жертвами ставали не окремі люди,  винищувались цілі села. Від голоду помирали і старі, і молоді. Саме так влада вчинила з мільйонами українців у далекі 30-і роки минулого століття. 
     22 місяці народ страждав, мучився, вмирав. Моторошно подумати, але навесні 1933 року, коли настав пік голоду, в Україні щодня вмирало голодною смертю 25-28 тис. чоловік. 
     Голодне лихоліття найболючіше вразило дітей, - вони виявилися найменш захищеними. Смертність дітей, за деякими підрахунками, сягала 50 відсотків  загальної кількості померлих. Діти значно швидше хворіли внаслідок тривалого недоїдання та фізичного виснаження. Стали пусткою сільські школи, а відсутність учнівсько-педагогічного колективу сягала подекуди 96-98% рівня попередніх років. Геноцид 1932–1933 років забрав життя орієнтовно 1,5 мільйона дітей віком до 10 років.
      Для вшанування пам'яті жертв  Голодомору 1932-1933 років міською дитячою бібліотекою організовано виставку-пам'ять "Миттєвості історії: голодомор" та онлайн урок-реквієм "Голодомор: незагойна рана України". 
     Запрошуємо до перегляду.





пʼятниця, 26 листопада 2021 р.

      Вітання усім прихильникам бібліокафе "Книгогурманіка". Сьогодні пропонуємо продегустувати дуже теплу, цікаву, незвичайну, захопливу книгу англійського письменника Пола Ґелліко "Дженні", яка захопить усіх, хто любить пригоди, неймовірні перетворення та ... котів.
     ...Восьмирічний хлопчик Пітер хоч і живе з родиною, але почувається дуже самотнім, бо в батьків ніколи не вистачає на нього часу. А ще він мріє про кота, якого йому не дозволяють тримати. Таємничим чином Пітер сам перетворюється на кота й пізнає всі негаразди, які чекають приблуду на вулицях великого ворожого міста. Він знайомиться з такою ж бездомною кішечкою Дженні, яка допомагає йому оволодіти мистецтвом непростого котячого життя. Друзів чекають карколомні пригоди, смертельні небезпеки, мандрівка до Шотландії, зрада та справжня дружба. Пітер навчиться бути котом, а Дженні… знову ­повірить у людей.
     Приємної та затишної книгокотодегустації))))!


пʼятниця, 19 листопада 2021 р.


#ЗолочівськаМіськаДитячаБібліотека#

#бібліокафекнигогурманіка#

Наші вітання усім шанувальникам бібліокафе "Книгогурманіка". Пропонуємо до вашої уваги книжку казок Оксани Куценко "Аврора та інші принцеси"
Оксана Куценко (Розумна) народилася 9 грудня 1975 року в м. Остер на Чернігівщині. Українська поетка, авторка книжок для дітей, філософиня.
Зростала і навчалася (у школі та університеті) в м. Чернігові. Дебютна книга поезій «У зимах бажань» вийшла у 1996 році як результат перемоги в конкурсі видавництва «Смолоскип». У 2004 році захистила дисертацію з філософії за спеціальністю «релігієзнавство». Працювала в Комітеті ВРУ з питань культури і духовності, Національному інституті стратегічних досліджень. З 2018 року – українська дипломатка у складі Посольства України в Південно-Африканській Республіці. Дослідниця проблем культурної дипломатії та її інституційного розвитку в Україні.
«Аврора та інші принцеси» — чотири казки про чотирьох різних дівчат, кожна з яких — принцеса. У чомусь вони схожі, а в чомусь — дуже різні. Кожній із чотирьох героїнь присвячено окрему історію, бо кожна із них — яскрава й оригінальна, творча і смілива особистість. Кожна створює навколо себе незвичайну, часом химерну атмосферу. Одна — смілива, інша — розсудлива чи, навпаки, готова ризикувати. А от чим і заради чого, ви довідаєтеся, прочитавши книжку казок «Аврора та інші принцеси» від початку до кінця. І напевне зможете відчути себе принцесою.



четвер, 18 листопада 2021 р.

 


"Герої сьогоднішніх днів!"

#ЗолочівськаМіськаДитячаБібліотека#

21 листопада Україна відзначає День гідності та свободи. В цей день у 2013 році розпочався Євромайдан, що переріс у Революцію гідності. Вся Україна пригадує події восьмирічної давнини, що відбувалися в столиці та в регіонах. І, насамперед, згадує тих, хто першими загинули за Незалежність сучасної України.
Золочівська міська дитяча бібліотека підготувала тематичну виставку-досьє та історичний відеоколаж «Герої сьогоднішніх днів!», щоб відновити події 2013 року, пригадати і пом’янути…
Володимира Куринська, Богдана Вібла та ще 3