Загальна кількість переглядів сторінки

вівторок, 21 січня 2025 р.

                               Стрітення - свято християнське і народне

     Відгомоніли зимовими святами  шкільні канікули. Діти повернулися до навчання, а наша дитяча бібліотека знову наповнилася дзвінкими дитячими голосочками.
      Сьогодні до нас на народознавчий етноколаж "Стрітення - свято християнське і народне" та майстер-клас по виготовленні стрітенської свічки  від еко-освітян НПП "Північне Поділля" завітали учні 5 класу разом із класним керівником І.Є Федорчук  ЗЗСО І-ІІІ ст. №3.  
    В ході зустрічі учні дізналися багато цікавого про призабуті народні назви місяця лютого,  про останнє зимове свято - Стрітення - як в християнському розуміння так і в народних віруваннях.
А далі  усі із захопленням виготовляли самостійно стрітенську свічку на майстерці від еко-освітян НПП "Північне Поділля".  Свічки у всіх вийшли просто чудові!
     Щиро дякуємо І.Є Федорчук та еко-освітянам НПП "Північне Поділля" за активну співпрацю!
  













середа, 15 січня 2025 р.

                                                                  Вулик дружби
      Надзвичайно весело, гамірно, дзвінкоголосо,  рухливо та водночас вдумливо та уважно було сьогодні в дитячій бібліотеці. До нас завітали вихованці старших груп ЗДО  №2 "Вишенька" разом із вихователями. Цікаве спілкування,  активні веселі руханки захопили малюків та налаштували на  творчий лад  об'єднуючого заходу "Вулик дружби", який провели  фахівці СОС Дитячі містечка Львів спеціаліст по роботі з сім'ями Наталя,  психолог-логопед Ірина та  спеціаліст Наталя. 
     Усі дружньою великою гомінкою  командою виготовляли бджілок, яким згодом  давали імена та поселяли у "Вулик дружби", який передали у "Вишеньку",  грали в активні рухливі ігри.
      На згадку про зустріч в дитячій бібліотеці  фахівці СОС Дитячі Містечка Львів подарували  кожній групі набір фломастерів, кольорових олівців та цікаві розмальовки. 
     Щиро дякуємо завідуючій  ЗДО №2 "Вишенька" Г.В.Борняк, усім вихователям, фахівцям СОС Дитячі Містечка Львів за активну співпрацю!























субота, 11 січня 2025 р.

                                        Міжнародний день “Дякую”: що це за свято 
     Запровадили це цікаве свято 2008 року за ініціативою ЮНЕСКО та ООН, і святкується воно щорічно 11 січня. Існує ще одна версія походження цієї події. Дехто вважає, що цей день був створений компанією по виробництву вітальних листівок. Як би там не було, але свято з кожним роком поширюється по всьому світу, до його святкування долучається все більше країн.
     Цікавий факт: вперше слово “дякую” офіційно згадали в паризькому словнику-розмовнику, який вийшов 1586 року. А в праслов’янській мові воно з’явилося в XVI столітті, коли диякон Авакум відповів на хороший вчинок побажанням “дай Бог”.
     В Україні Міжнародний день “Дякую” вважається молодим святом, яке ще не встигло “прижитися”. Проте говорити слова вдячності потрібно завжди, адже вони несуть в собі позитивні емоції, здатні одразу підняти настрій та навіть покращити самопочуття. Тож бажаємо всім не скупитися своєю ввічливістю і вдячністю, не забувати про просте і важливе «дякую», бути уважними одне до одного, намагатися допомогти словом і ділом!


четвер, 9 січня 2025 р.

                                                    Цікаві факти про повітряні кулі 

     Чи знаєте ви, що сьогодні  день подорожі на повітряній кулі? Якщо ні, то тепер знатимете!))) Отож, поїхали! чи полетіли? знайомитись  із повітряною кулею)))
 - Перша повітряна куля була виготовлена братами Монгольф’є в 1783 році.
 - У повітряних кулях використовується газ який легший за повітря, тому куля піднімається вгору.
 - Більшість куль ( оболонки) виготовлені з нейлону. Точка плавлення цього матеріалу складає  приблизно 230 градусів за Цельсієм. Температура всередині кулі зазвичай нижче 120 градусів за Цельсієм.
- Повітряні кулі не можуть бути використані в дощ.
- Під час Французької революції, і американської громадянської війни, повітряні кулі були використані для шпигунства за ворогами.
- При звільненні гарячого повітря, повітряна куля знижується.
- Повітряна куля летить туди, куди її несе вітер (тобто нею не можна управляти).
- Існують багато свят присвячених повітряній кулі, які проводяться по всьому світу (Туреччина, Нью -Мексико, Єгипет і Танзанія).
- Деякі повітряні кулі мають незвичайні форми та дизайн.
- Також повітряна куля не здатна перевозити габаритний і важкий вантаж.
     Запрошуємо переглянути цікаве відео про винахід повітряних куль разом із каналом  "Останній бастіон"