Загальна кількість переглядів сторінки

вівторок, 22 червня 2021 р.

     Літо тішить нас яскравим сонцем, синім безхмарним небом та спекою. Так і хочеться десь помандрувати, побачити щось цікаве, дізнатися про щось особливе.
     Сьогодні у  відеокруїзах "Мандруємо Україною - 2" запрошуємо до давньої козацької столиці - міста Чигирин.
     Одним з найвідоміших міст України є Чигирин. Упродовж століть він зазнавав злетів і падіння, сяяв своєю величчю і потерпав від бідності. Але попри усі випробовування здобув справді нев’янучу славу. Чигирин розвивався як козацьке містечко. Він став притулком для людей, що мріяли про волю і не бажали коритися чужинцям. Найбільшого розвитку Чигирин набув за Богдана Хмельницького. Ставши 1648 року гетьманом війська запорізького, він наказав укріплювати місто. Місцева гора завжди була неприступною. Майже повністю її огинала річка Тясмин, оточували болота. Лише в одному місці малася смужка суші, яка з’єднувала місто зі степом. Її перекопали глибоким ровом і місто перетворилося на неприступний острів. 
     До Чигирина приїздили посли з Росії, Польщі, Туреччини, Швеції, Італії, Австрії, Великої Британії… Гостей зустрічали і випроводжали з музикою. Старший син гетьмана Тиміш Хмельницький мав свій оркестр, до складу якого входили органіст, три скрипалі, віолончеліст і сурмач. У Чигирині дуже шанували бандуристів-кобзарів. 
   Упродовж століть Чигирин залишався символом боротьби за волю.


 

Немає коментарів:

Дописати коментар