Загальна кількість переглядів сторінки

вівторок, 17 серпня 2021 р.

 

Магія трипільської культури на Черкащині
❗❗❗ Шість тисячі років тому на місці села Легедзине, що на Черкащині, і поруч з ним знаходились великі трипільські поселення. Серед них “Тальянки” – найбільше поселення світу мідної доби. Вперше його почали досліджувати 1930-х роках, у 1960-х за допомогою аерофотозйомки зрозуміли що йдеться про поселення гігант. У 1980-х роках тут працювали експедиції Інституту археології НАН України. У 2002 році у Легедзине створено Державний історико-культурний заповідник “Трипільська культура”.
☝ ДІКЗ «Трипільська культура» включає Музей Трипільської культури і велику територію, на якій були знайдені 11 поселень – гігантів. Серед них “Тальянки”, “Доброводи”, “Косенівка”, “Майданецьке”, “Чичиркозівка”. Музей проводить археологічні дослідження, розкопки, наукові конференції. Нещодавно заповідник створив першу і найбільшу в Україні онлайн-базу артефактів Трипільської культури.
☝“Тальянки” – найбільше поселення мідної доби у світі. Назване так само як сучасне село поруч. 6 тисяч років тому воно займало площу 450 га. Поселення налічувало майже 3 тисячі будинків, у яких проживало приблизно 15 тисяч людей. Як вони жили, яким уявляли світ, чим харчувались, що вирощували. Чому спалювали своє житло і ціле поселення. В експозиції музею зібрані стародавні артефакти, що розповідають про життя і світогляд трипільців.




Немає коментарів:

Дописати коментар