Загальна кількість переглядів сторінки

четвер, 16 вересня 2021 р.

                                                                Усе про піратів! 
     Привіт, друзі! Сьогодні ми хочемо запросити вас онлайн на цікавезний літературний калейдоскоп, який присвячений  знаєте кому? - не повірите, піратам! 19 вересня у 40 країнах світу відзначається Міжнародний день наслідування піратам. Це дуже веселе свято, коли люди наслідують розмови піратів, а деякі любителі при цьому навіть вбираються у піратські костюми.
Ідея створення і концепція даного свята належить американцям Джону Бауру і Марку Саммерсу. 
     Популярним цей день став з 2000 року завдяки статті Дейва Беррі. 
     У Міжнародний день наслідування піратам розказують піратські байки, історії корабельних аварій, обговорюють літературу даного напрямку, слухають піратські мотиви, танцюють, носять інвентар із зображенням черепа і двох схрещених кісток та просто забавляються.
     А давайте дізнаємось, хто ж такі пірати? Пірати – загальна назва морських розбійників, які грабували кораблі й діяли як в мирний так і у воєнний час. Причин податися в пірати у колишні часи вистачало. І просто тяга до пригод, і жага помсти чи переслідування з боку закону, і навіть бажання помандрувати та відкрити декілька нових островів. Часто пірати знаходили підтримку у держави, яка воювала. Купували патент на відкрите ведення бойових дій у морі та ставали вже не піратами, а каперами (від голландського «kaper» – особа, приватне судно, що має урядовий дозвіл захоплювати ворожі судна)..
     Морські розбійники користувалися офіційним правом нападати і грабувати кораблі. Атакуючи 
корабель, розбійники зчеплювали баграми й мотузками обидва судна, перебиралися на палубу супротивника й розпочинали рукопашний бій. Традиція каперства проіснувала аж до 1856 року – поки його не заборонили офіційно.
     Награбовані скарби розбійники збували у портах. Частину здобуваного (в основному золото й коштовності) ховали на .безлюдних островах. Щоб не забути місцезнаходження потайника, пірати малювали карту скарбів.
     Безстрашність і любов до ризикованих пригод – головні риси морських грабіжників. Недаремно слово «пірат» позначає «той, хто випробовує долю», «джентельмен удачі».
     Запрошуємо до міської дитячої бібліотеки на знайомство з літературою про піратів!







Немає коментарів:

Дописати коментар