Загальна кількість переглядів сторінки

неділя, 17 квітня 2022 р.

Козацькі історії Володимира Рутківського

    18 квітня виповнюється 85 років з дня  Рутківського, автора славнозвісної тетралогії "Джури козака Швайки".
     Письменник народився 18 квітня 1937 року у с. Хрестителеве, що на Черкащині. Ще у шкільні роки він виявив неабиякі здібності до історії й навіть очолював археологічний гурток, який існував при школі. 
Твори Рутківського — це захоплива суміш фантастичної вигадки й історичних фактів і це допомагає йому створювати неймовірно цікаві сюжети для своїх книг, які не залишать байдужими, як дорослих так і дітей. Літературний шлях Володимир Рутківський розпочав з поезії й у його доробку є сім поетичних збірок серед них найпопулярніші, такі як: «Краплини сонця», «Плоти», «Повітря на двох».
  Незабаром він перейшов до написання прози й більшість своїх робіт писав дітям та юнакам. 
  В Україні про Володимира Рутківського у більш широких колах дізналися після проголошення Незалежності. А неабияку популярність йому принесли романи про пригоди джур спочатку — це було три книги: «Джури козака Швайки», «Джури-характерники», «Джури і підводний човен», а у 2012 році автор отримав за цю трилогію Шевченківську премію. А згодом несподівано для всіх вийшла четверта частина із серії про джур, а саме — «Джура і Кудлатик». І таким чином трилогія стала тетралогією. Усі ці книги вийшли у видавництві «А-ба-ба-га-ла-ма-га». 
     У 2011 році Володимир Рутківський стає лауреатом престижної премії «Книга року БІ-БІ-СІ» за свій роман «Сині води», де розповідається про одну з найбільших битв у середньовічній Європі. Роман вийшов друком у видавництві «Навчальна книга - Богдан». Ще один роман автора, а саме «Сторожова застава» екранізували. Окрім вище перелічених книжок популярністю також користуються, такі твори автора, як: «Гості на мітлі», «Бухтик з тихого затону», «Канікули у Воронівці», «Намети над річкою», «Слуга баби-Яги», «Земля майстрів», «Потерчата».           
     Запрошуємо на онлайн літературну мозаїку "Козацькі історії Володимира Рутківського".


Немає коментарів:

Дописати коментар