Загальна кількість переглядів сторінки

пʼятниця, 24 листопада 2023 р.

                                       Голодомор в Україні: говоримо сьогодні 
      Щороку у четверту суботу листопада Україна і світ вшановують пам'ять жертв Голодомору 1932–1933 років. Цьогоріч виповнюється 90 років з часу цього невимовного лиха.
     Багато трагедій пережив український народ, але жахливішого лиха, як Голодомор 1932-1933 років, історія не знає. Коли гинуть люди від стихійного лиха, аварії літака чи потягу,  виверження вулкану - це одне. Коли люди гинуть на війні, захищаючи свою батьківщину від ворогів, - це друге.  А коли люди гинуть від голоду - це зовсім інше. Особливо - голоду який створили навмисне. 
     В ті часи жертвами ставали не окремі люди,  винищувались цілі села. Від голоду помирали і старі, і молоді. Саме так влада вчинила з мільйонами українців у далекі 30-і роки минулого століття. 
     22 місяці народ страждав, мучився, вмирав. Моторошно подумати, але навесні 1933 року, коли настав пік голоду, в Україні щодня вмирало голодною смертю 25-28 тис. чоловік. 
     Голодне лихоліття найболючіше вразило дітей, - вони виявилися найменш захищеними. Смертність дітей, за деякими підрахунками, сягала 50 відсотків  загальної кількості померлих. Діти значно швидше хворіли внаслідок тривалого недоїдання та фізичного виснаження. Стали пусткою сільські школи, а відсутність учнівсько-педагогічного колективу сягала подекуди 96-98% рівня попередніх років. Геноцид 1932–1933 років забрав життя орієнтовно 1,5 мільйона дітей віком до 10 років.
      Для вшанування пам'яті жертв  Голодомору 1932-1933 років міською дитячою бібліотекою організовано виставку-пам'ять "Пам'ятаємо про голодомор"


Немає коментарів:

Дописати коментар