У першу середу лютого світова спільнота книголюбів відзначає Всесвітній день читання вголос. Це свято зініціював у 2010 році Міжнародний освітній проєкт «LitWorld».
Ця подія має за мету заохочення людства, а найбільше – молодого покоління, до читання книг. Крім того, свято надихає до спілкування та обговорення прочитаного з родиною та друзями.
Наукові дослідження доводять, що навіть простий ритуал читання казки на ніч дасть дитині змогу стати значно розумнішою, добрішою та кмітливішою. Адже рівень читання очима в дитини часто відстає від рівня розуміння тексту на слух.
Читання вголос допомагає дитині отримати емоційний досвід, з яким у реальному житті стикатися не обов’язково. Уміння зрозуміти точку зору іншого, його мотиви – це допомагає дитині психологічно розвиватися, поки їй читають.
Вчені з Кембриджа, наприклад, з’ясували, що художня література – це засіб, який допомагає молоді "прокачувати таємний м’яз" – вміння співчувати та розуміти інших, а голландські вчені вважають, що любителі чарівних світів більш чуйні та терпимі до інших.
Вплив Всесвітнього дня читання вголос:
- - Сприяння грамотності. Цей день відіграє вирішальну роль у поширенні грамотності та любові до читання серед людей різного віку.
- - Читання вголос об’єднує людей, сприяючи формуванню почуття спільності та обміну досвідом.
- - Висвітлення важливості оповідання історій. Цей день підкреслює важливість оповідання історій у культурному та освітньому контекстах, відзначаючи різноманітні способи розповіді та обміну історіями.
- - Створення сімейних традицій дозвіллля та цікавого проведення часу разом.
Немає коментарів:
Дописати коментар