Загальна кількість переглядів сторінки

вівторок, 2 липня 2024 р.

                                                             Підземна Україна
     Сьогодні ми будемо знайомитися із печерою Угринська. Вона була відкрита майже випадково. На горі неподалік від села Угринь добували гіпс на борошно для будівельних робіт. Одно разу робітники в гіпсовій породі пробили невеличкий отвір, але не стали його розширювати. Але ним зацікавився вчитель місцевої школи, який у 1934 році самотужки його розкопав й побачив великий підземний зал, який нині служить входом до печери.
     Ще 2 роки її ходи розчищали, але вже з 1935 в Угринській почали проводити офіційні екскурсії за платними квитками, а для відгуків туристів навіть завели спеціальну книгу. Спершу відома частина печери була невеликою — лише 428 метрів, але пізніше спелеологи розвідали нові ходи й відкрили так званий Північний район, що складається переважно з тісних лазів.
     Найбільший зал Угринської печери зветься Вестибюлем й має площу приблизно у 100 квадратних метрів — тобто він доволі тісний, як й всі інші зали. Галереї, з поміж яких найбільша Бригантина, видовжені й невисокі. В західному та північному районі можна побачити гіпсові кристали. Наразі загальна довжина печери складає трішки більше 2 км. Відвідати її можна й самостійно, але без відповідного досвіду в деяких районах може бути небезпечно.



Немає коментарів:

Дописати коментар