Загальна кількість переглядів сторінки

вівторок, 25 червня 2013 р.

Міжнародна українсько-польська конференція

        "Бібліотека єднає покоління: діяльність публічних бібліотек  в інтересах дітей, молоді та людей похилого віку"

     20-21 червня 2013 року на базі Львівської обласної бібліотеки для дітей та Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки проходила П польсько-українська конференція "Бібліотека єднає покоління: діяльність публічних бібліотек в інтересах дітей, молоді та людей похилого віку" на яку було запрошено і представників нашої бібліотеки. Учасниками конференції були бібліотекарі Львівської, Волинської, Тернопільської областей та 40 польських  бібліотекарів з різних воєводств Польщі. Програма конференції була надзвичайно насиченою та цікавою. Польські та українські колеги ділилися своїми здобутками у роботі з користувачами, презентували нові творчі підходи до обслуговування читачів.
1 – й день конференції проходив у Львівській обласній бібліотеці для дітей та був присвячений роботі публічних бібліотек з читачами – дітьми. У польських колег викликали зацікавлення та багато запитань виступи наших бібліотекарів: директора Львівської обласної бібліотеки для дітей Лариси Лугової, присвячений новій філософії дитячої бібліотеки, досвід Тернопільської обласної бібліотеки для дітей щодо реалізації проекту «Бібліомістечко», розповідь методиста Центральної бібліотеки для дітей міста Львова Інни Панасенкової про яскраві акції, перформенси та флеш-моби для юних львів`ян, та інформація про цікаве життя дитячих районних бібліотек Пустомит та Сокаля.


В свою чергу, польські колеги також щиро ділились своїми досягненнями: із заздрістю слухали ми розповідь професора Яна Моліцького, директора Бібліотеки Шльонськей про журнал «Гулівер», присвячений дитячій літературі, якій вже на протязі 2 десятків років видає ця славетна бібліотека, про «Бібліотечні ранки малюків» розповідала пані Ельжбета Матущак зі Шрема, з різноманіттям форм роботи з дітьми та молоддю в чудовій, просторій та сучасній бібліотеці невеликого польського міста Дуброва Гурніча познайомив присутніх директор цієї бібліотеки  Павел Дурай, а надзвичайно цікава доповідь Данути Сороки про неформапьну освіту дітей в бібліотеках Слупська викликала бажання негайно туди поїхати.


2 - й день конференції був присвячений роботі бібліотек зі старшим поколінням, або, як називають їх поляки, «сеньорами». 

  Як і в Україні, так і в Польщі, публічні бібліотеки активно працюють з пенсіонерами. Про це йшлося в доповіді Олени Шматько, завідуючої науково – методичним відділом Львівської ОУНБ, яка реалізує програму «Золоті роки», Валентини Баранюк зі Стрийської МЦБС, Богуслави Дембінської з польського містечка Тшчанка та інших. Ще одна доповідь, присвячена філософії сучасної бібліотеки була виголошена професором Яном Моліцьким. Розповідаючи про роботу своєї бібліотеки, він зазначив: «Бібліотека нічого не нав`язує своїм відвідувачам, вона лише підбурювач, «розбуджувач» та ініціатор читацької діяльності. Наша мета – щоб читач почувався в бібліотеці, як у себе». Зворушливий та ліричний погляд на роль бібліотеки в житті старших людей висловив Анджей Мацьковський, директор Публічної бібліотеки міста Кельце: «Бібліотека – це як якір, як причал, де надійно, цікаво і безпечно, де мене люблять, де я комусь цікавий і де можна зустріти однодумців. То одне з улюблених місць мого світу – світу старшої людини». Бурхливі аплодисменти присутніх викликав фільм Публічної бібліотеки міста Шрема «Як за давніх часів: репортаж з пленеру в стилі ретро». Залишається тільки захоплюватись енергією директора та колективу цієї бібліотеки, які на свою традиційну промоакцію – променад в стилі ретро піднімають все місто і процесія читачів бібліотеки в костюмах, котелках, кринолінах, та лорнетах розтягується більше ніж на кілометр!
Підсумовуючі напружену роботу конференції, Президент Польської Спілки Бібліотек пан Ян Краєвський зазначив: 
«Протягом цих днів ми надзвичайно напружено, аде й надзвичайно цікаво працювали і взаємозбагачувались. І я впевнений, що за другою конференцією логічно і обов`язково відбудуться третя, четверта і наступні конференції і Польска Спілка Бібліотек та Українська бібліотечна асоціація зроблять для цього все можливе.»
Крім традиційних доповідей та презентацій ще були екскурсії по місту, відвідини львівських бібліотек, і, головне і найцінніше, - живе неформальне спілкування польських та українських бібліотекарів. 

Немає коментарів:

Дописати коментар