Загальна кількість переглядів сторінки

середа, 16 червня 2021 р.

     Сьогодні середа і ми будемо пізнавати свій рідний край - Львівщину. Помандруємо у село Гавареччина, що на Золочівщині. 
     Гавареччина є осередком народного промислу - чорнодимленої або чорнолощеної, або сивої, або закуреної неполиваної кераміки.
     Понад триста років тому у містечку Білий Камінь жили майстри чорної кераміки. Щодня з їх гончарських печей курився чорний дим, який, мабуть, і став причиною того, що Тереза Вишневецька, примхлива дружина князя Юрія Вишневецького, умовила  свого чоловіка переселити майстрів подалі  з міста в ліс. Так більш як три століття тому і виникло гончарське село - Гавареччина, в якому народжується особлива, чорна, як ніч, гаварецька кераміка. Кажуть, колись тут були печі, в які майстер заходив на повен зріст, а під час Другої світової війни в них переховувалися люди від обстрілів.
    В даний час у селі працюють лише декілька майстрів, хоча ще на початку ХХ століття їх було більше ста. У 1984 році роботи гаварецького майстра Дмитра Вислинського завоювали золоту медаль  на Міжнародній керамічній виставці у Фаєнці (Італія), а фото однієї з його робіт увійшло до каталогу найкращих витворів керамічного мистецтва Європи.



Немає коментарів:

Дописати коментар