Загальна кількість переглядів сторінки

пʼятниця, 18 лютого 2022 р.

     Вітання усім книгогурманівцям! Сьогодні у нашому книгоменю надзвичайно цікава книжка українського письменника Володимира Арєнєва "Сапієнси".
Книги Володимира Аренєва видані українською, російською, польською, естонською мовами, автор — лауреат численних премій. Проте спочатку він навіть не замислювався над тим, що колись може стати письменником.
     Володимир Пузій (справжнє прізвище автора) народився в Києві 1978 року. З дитинства любив тварин, у школі захоплювався біологією. Саме тому часто пропадав у Київському зоопарку, бажав присвятити себе тераріумістиці, вирощував змій та комах. Навчатися також вирішив на біологічному факультеті, але не склалося. Тож цілий рік у Київському зоопарку Володимир працював прибиральником. Та вже в 1996 році він став студентом Київського інституту журналістики за спеціальністю «редакційно-видавнича справа», який успішно закінчив і залишився там в аспірантурі. Книжкову біографію Володимир Аренєв розпочав у той таки час.
     Перший його твір було надруковано російським видавництвом, що й запропонувало автору підписати контракт та вигадати псевдонім. Так Пузій став Аренєвим для усіх читачів його художніх книг. Публіцистичні ж нариси автор далі підписує справжнім прізвищем. Певний час він працював редактором, наразі спеціалізується на літературній критиці та журналістських розслідуваннях, є учасником багатьох творчих майстерень України та Росії, спікером на літературних фестивалях, дає письменницькі майстер-класи. Володимир Аренєв і його твори більше відомі серед молодих читачів, адже фантастика та фентезі наразі популярні саме в цьому колі. Хоча автор працює в різних жанрах, зокрема пише сюрреалістичні оповідання та гуморески. Нерідко сам перекладає свої книги з російської на українську. Власне українською вийшли друком його твори «Бісова душа», «Дитя песиголовців», «Місто тисячі дверей», «Сапієнси» та інші. Останній твір, до речі, став «Книгою року ВВС» у номінації «Дитяча література». А повість «Заклятий меч, або голос крові» має спеціальну відзнаку конкурсу від «ЛітАкценту». Володимир також є сценаристом фільму «Тарас Шевченко. Ідентифікація».
     Кожен новий роман від Володимира Арєнєва – це завжди потужна та цікава пригода. Важко передбачити, у які дивовижні краї заведе цього разу нестримна фантазія автора. У романі «Сапієнси» читачі опиняться в космосі, на облавку величезного космічного корабля «Стріляний горобець». Отже...
     ...Який він – майбутній Київ? У цій книжці ми бачимо його очима школярів. Для них не проблема злітати в космос, дізнатися будь-яку інформацію, під'єднавшись до удосконаленого варіанту Інтернету – до грибниці, чи політати на реактивному наплічнику. Але є проблеми, які залишились такими ж, як і в наш час: як приховати від батьків зауваження вчителя, як завести дружбу, як розібратися зі своїми почуттями. Сюжет динамічний, пригод багато і вони часто дуже неочікувані. Навіть ті, хто добре знайомі з космічною фантастикою, знайдуть для себе щось новеньке. Тепер про героїв.
     Одного квітневого дня звичайнісінький школяр Михайло Неборак познайомився з новачком на ім'я Олександр Ненарок. У нього дві мами, дідусь-некромант і залізне серце.
Хлопчаки – сучасні, дотепні, кмітливі й розумні. Кожному з них притаманні сміливість та допитливість. Водночас вони дуже цілісні, адже не позбавлені страхів, хвилювань і сумнівів. Не менш цікавою є і подруга головних героїв Аліса Шелдон. Рішуча, врівноважена і також не в тім’я бита, вона неодноразово витягує друзів-бешкетників із халепи. Чимось вона схожа на улюбленицю багатьох поколінь читачів Герміону, от тільки дівчина не настільки зациклена на навчанні. Але це - лише початок карколомних пригод.
      Приємного та захопливого читання!





Немає коментарів:

Дописати коментар