Загальна кількість переглядів сторінки

пʼятниця, 9 вересня 2022 р.

        Осінньо-шкільні вітання усім бібліогурманчикам.  Наше сьогоднішнє бібліоменю  має трохи історичний  присмак. Всі ми знаємо імена Северина Наливайка, Богдана Хмельницького, Івана Мазепи. А ким були найперші козаки? Звідкіля  вони взялися? На ці та інші  питання ви знайдете відповіді поласувавши гостросюжетним історичним романом одного із найблискучіших дитячих письменників Володимира Рутківського "Джури Козака Швайки".
    Володимир Рутківський — дитячий письменник, новинар, журналіст, лірик, поет, прозаїк, член спілки письменників України. Його твори екранізують, дитячими поезіями зачитуються, а історичні романи відкривають багатьом сучасним українцям очі на минуле нашої країни. Батьківщиною Рутківського стало мальовниче село Хрестителеве, що на Черкащині, де він народився в родині вчителів. Батько мав польське коріння. В дитинстві хлопчик прагнув стати археологом, але коли настала пора отримувати вищу освіту, не пройшов на історичний факультет за конкурсом. 
    Не довго думаючи, Володимир вступив до Одеського політеху на хіміко-технологічний факультет, де він згодом зрозумів, що є гуманітарієм: постійно складав ліричні вірші та свідомо бажав спробувати себе у журналістиці. І вже наприкінці 60-х Рутківський мав нагоду працювати кореспондентом, новинарем, а згодом і редактором на Одеському обласному радіо. Після того став сценаристом Одеської кіностудії, інженером та завідувачем місцевої газети. 
    Саме з 1959 року Володимир Рутківський і почав друкуватися, а в 1966 році виходить його перша збірка «Краплини сонця». Після неї автора записали в «чорні списки націоналістів», незважаючи на шалений успіх лірики у читачів. Чим це загрожувало його творчості? Тим, що його нову збірку «Плоти» забрали з бібліотек, а наступну — «Експромт» — навіть прибрали з видавництва. Володимир Рутківський зустрічає відмову навіть від останньої друкарні. 
     Але це не зупинило автора: він завершив літературні курси, друкувався в Москві та слідкував за випуском своїх нових збірок, які тим не менш були спотворені цензурою. Дитяча проза стала для Рутківського виходом з важкої ситуації та уникнення такого жорсткого «полювання» на українських авторів. Широкого розголосу набули його «власні версії» подій з історії України, про які мало хто знав. Його літературні відкриття змушують читачів пишатися власним минулим і знаходити величних героїв в українській історії. 
    Оглядаючи творчість письменника на протязі всього його життя, дістаємося висновку, що Володимир Рутківський концентрувався на дитячих романах та дорослій поезії.
       НАЙВІДОМІШІ КНИГИ ВОЛОДИМИРА РУТКІВСЬКОГО:
Роман у жанрі фентезі «Сторожова застава».
Пригодницька тетралогія «Джури».
Історичний твір «Сині води».
Пригодницька дитяча проза: «Ганнуся» та «В гості до дідька».
Казковий твір, що складається з трьох книжок «Бухтик з тихого затону».
Інші прозові твори (повість роман «Канікули у Воронцівці» та «Намети над річною», «Слуга баби-Яги», «Гості на мітлі», «Потерчата», «Щирик зі Змієвої гори»). 
      Отож  "Джури Козаки Швайка". Дивовижні герої книги  – Грицик та малий волхв Санько, юний богатир Демко Дурна Сила, його мама-велетка, невловимий козак Швайка зі своїм вірним вовком Барвінком та їх численні друзі – з честю виходять із найскладніших ситуацій. А небезпека чигає на кожному кроці, а надто коли ти зважився підняти шаблю на могутню тоді татарську орду, а за твоєю спиною – майже нікого…
     Приємного, цікавого та захопливого читання!


   

Немає коментарів:

Дописати коментар