Загальна кількість переглядів сторінки

субота, 29 липня 2023 р.

                                               Цей незвичайний звичайний дощ
     29 липня ми відзначаємо День дощу. Нікому не треба пояснювати що таке дощ. Одні люди його обожнюють, інші ненавидять, але незважаючи на це без нього ніяк не можна. Про дощ все давно відомо: з чого він складається, звідки береться та чому буває сильним. Краплі дощу більше нагадують булочки для гамбургерів. Коли крапля дощу падає, вона стає менш сферичною формою і стає більш плоскою на дні, як булочка для гамбургера.
Так само, як дощ приносить чистий аромат та нове життя, любителі дощу також цінують очищувальне оновлення. І ще - у дощу є запах!
     Та більшість з людей навіть не уявляє, наскільки багато існує незвичайних і цікавих фактів, з ним пов’язаних. Ми підготували для усіх, хто скучив за дощем, кілька цікавих фактів, про які ви точно не знали.

1. Дощ став причиною появи прогнозів погоди по радіо. Якось американський співвласник радіостанції потрапив під дощ, і він заснував нову рубрику прогнозу погоди, в якій розповідалось про дощ кілька разів на добу.

2. Приблизно один зі ста мільйонів людей страждає алергією на дощ. Будь-який вплив води на шкіру викликає почервоніння, набряки, а потрапивши під дощ такі люди можуть померти.

3. Гра «Дартс» з’явилася через дощ. Якось лучників на змаганні застав дощ. Вони перебрались у паб і почали кидати укорочені стріли в мішень на стіні.

4. В Україні найвологішими є Карпати, Кримські гори, захід та північний захід країни.

5. Португалія – дощ у цій країні є поважною причиною не виходити на роботу. Також під час дощу багато власників бутиків оголошує про розпродажі, що так і називаються «Розпродажі дощу» чи «Дощові ціни».

6. На Кубі дощі йдуть близько полудня, а в Таїланді – тільки вночі.

7. У посушливій Ботсвані люди вітаються словом «пулу», що означає «дощ». Національна валюта в країні теж називається «пулу».

8. У XVII столітті в Великобританії був прийнятий закон про дощ, за яким синоптика страчували за неправильне прогнозування дощу.

9. Мешканців Уганди не злякаєте громом, тому що в країні дощ з грозою йде близько 250 разів на рік.

10. У містечку Уайнсберг (штат Огайо, США) 29 липня кожного року неодмінно йде дощ, це триває протягом 100 років.

11. Місто Черапунджі (Індія) саме дощове у світі. За рік там випадає 26 460 мм дощу.

12. На горі Вай-Але-Але (Гаваї, США) дощі йдуть до 350 днів у році.

13. Людина може залишитися під дощем абсолютно сухою, якщо знаходиться в пустелі. Насправді дощі в пустелі бувають, але про дощ неможливо дізнатися, оскільки краплі просто не долітають до землі, випаровуючись під впливом гарячого повітря. Такі дощі називаються «Вірго».

14. У квітні 1986 року в місті Галланж були зафіксовані найбільші градини. Їх вага становила більше 1 кг. У той день через такий град загинуло понад 100 осіб.

15. Зазвичай найпосушливіша зима трапляється в найбільш дощових країнах. Жителі цих країн навіть іноді повинні купувати воду у інших міст.
16. У місті Пара в Бразилії дощ йде завжди в один і той же час, так що по ньому можна звіряти годинник.

17. У пресі часто зустрічалися дощі з дрібних тварин (щурів, жаб, креветок і навіть птахів). Наприклад в Іспанії в 2007 році з неба на голови городян впали тисячі жаб, а в Аргентині в цьому ж році йшов дощ з павуків. І таких прикладів більше десятка. Вчені досі сперечаються про причини таких дощів.

18. У 1721 році в центральній частині України дощ йшов не перестаючи з травня по листопад.

19. Існують навіть так звані кольорові дощі: білі (через крейдяний пил, який змішується з краплями дощу), чорні (через домішки вулканічного пилу), жовті (через домішки квіткового пилу рослин), зелені (через домішки бджолиних екскрементів з пилку квітів) та інші (теж через різні домішки).

20. Земні дощі складаються з води. В минулому на Марсі також йшли водяні дощі. На Венері йдуть сірчанокислотні дощі. Але ці опади не долітають до поверхні, випаровуючись через високу температуру.



Немає коментарів:

Дописати коментар