Загальна кількість переглядів сторінки

вівторок, 16 липня 2024 р.

                                                     Цікаві факти про змій
     Щорічно 16 липня святкують Всесвітній день змій (World Snake Day). Походження цього свята на сьогоднішній день поки не відомо. Проте, воно відзначається ентузіастами, які прагнуть зберегти дику природу в усьому світі з великим натхненням. Мета цього дня – допомогти людям дізнатися більше про цих рептилій і про те, який внесок вони роблять у світ тварин. 
     Змії – одні з найдавніших міфологічних персонажів. Наразі відомо близько 3400 видів змій, що мешкають від напівзамерзлої тундри до вологих джунглів екватора і більшості світових океанів. Змії є високоефективними хижаками і відіграють важливу роль у підтримці природної рівноваги. Змії також вражають тим, що вони мають доісторичне походження, тим самим повертаючи нас до минулого, коли на землі панували рептилії. 
     У грецькій міфології бог медицини Асклепій (у римській міфології Ескулап) з'являється у вигляді змії, яка врятувала народ від хвороби і смерті, він зображується з палицею, оповитою змією. Цей міф став прообразом емблеми медицини – чаші, оповитої змією, а також назви одного з видів змій – полоза ескулапова (лат. Zamenis longissimus), рідкісного і неотруйного, занесеного до Червоної книги України. 
     Змії мають найрізноманітніші розміри – від пітонів і удавів, які можуть сягати 10 метрів, до сліпозмійок, які можуть уміщатися на монеті. Також змії мають різноманітне забарвлення. Найдовша в світі змія – пітон сітчастий (лат. Broghammerus reticulatus). 
     Змій у світі безліч, але не всі вони отруйні або небезпечні. Більшість із них бояться людей так само, як їх бояться люди. На Землі змії водяться практично всюди. Їх немає лише на деяких островах і на одному континенті — Антарктиді. 
     Пропонуємо вашій увазі цікаві факти про змій. 
1. Змій можна зустріти практично у всьому світі, вони не живуть на північному та південному полюсі, а також їх немає в Новій Зеландії, Ісландії та Ірландії. 
2. Згідно з легендою саме Святий Патрік вигнав усіх змій з острова. Та вчені обґрунтовують відсутність змій в Ірландії тим, що у період, коли змії розповсюджувались по землі ця територія вже була островом. 
3. Чим тепліше тіло змії, тим швидше вона перетравлює свою здобич. Як правило, цей процес триває 3–4 дні, але дуже великі змії, такі як анаконда, можуть перетравлювати їжу до кількох тижнів. 
4. Змії не можуть жувати їжу і тому змушені ковтати її повністю. Рот змії дуже пластичний, специфічна форма черепа та не суцільна нижня щелепа дають змогу проковтнути здобич яка може бути вдвічі більшою ніж сама змія. 
5. У світі налічується понад три тисячі видів змій, з яких приблизно 750 є отруйними та понад 250 — можуть вбити людину лише одним укусом. 



Немає коментарів:

Дописати коментар