Загальна кількість переглядів сторінки

пʼятниця, 16 квітня 2021 р.

      Затишного дня усім шанувальникам бібліокафе "Книгогурманіка". Сьогодні ми хочемо запропонувати до дегустації дуже домашню та затишну книжку, а саме "Домовичок з палітрою" Марини Павленко. 
      Про домовиків написано безліч книжок для дітей. Проте, кожен автор знаходить в образі цього охоронця дому свої особливі риси. Не пройшла повз теми домовиків й українська письменниця Марина Павленко. 
     Марина Степанівна Павленко народилась 30 березня 1973 року в селі Старичах Яворівського району Львівської області в родині вчителів. Друкуватися почала з 1990 року. 1997 року ввійшла до Національної спілки письменників України. Поетеса стала лауреатом і переможцем ряду літературних міжнародних і всеукраїнських конкурсів: «Гранослов» (1996 – поезія, 2002 – проза); «Смолоскип» (2000,2001,2002); «Коронація слова» (2004); Української бібліотеки у Філадельфії (США, 1998); Конкурсу на кращу поему, присвячену річниці незалежності України (США, 2000). Лауреат Всеукраїнського конкурсу сучасної новели імені Валеріана Підмогильного (2006), Літературної премії імені Михайла Чабанівського, Міжнародної недержавної україно-німецької премії імені Олеся Гончара. 
      Вона автор таких дитячих творів як "Домовичок з палітрою", "Домовичок повертається", "Півтора бажання", цикл "Русалонька із 7-В або прокляття роду Кулаківських", "Як дожити до ста" та інші.
     Книга «Домовичок з палітрою» займає важливе місце серед інших творів письменниці.
Ця пригодницька повість для хлопчиків і дівчат, які вірять у дива. Кожен дім має свого чарівного охоронця – домовичка. Він живе поряд із іншими мешканцями, хоч і рідко з’являється на очі людям. Але тільки найкмітливіші зможуть познайомитись із ним та потоваришувати. Якщо ж ваше житло досі ніхто не оберігає, у вас є нагода це виправити, поселивши у себе книгу Марини Павленко. 
    Ця книжечка полишає по собі якийсь жаль. Він в серці доти, доки врешті решт дає збагнути причину своєї появи. Та ж то жаль прощання! Водночас ця книжка породжує якусь дивну радість, схожу на повну квітку, що не перецвітає навіть тоді, минає її пора. 
     Приємної дегустації!





Немає коментарів:

Дописати коментар